Kādi ir noteikumi, lai uz ielas pie mājas varētu izbūvēt “gulošo policistu”? 7
Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
“Vēlos, lai uz ielas, kas ved gar manu māju, tiktu ierīkots ātrumu ierobežojošais valnis jeb “gulošais policists”. Kādi ir nosacījumi, lai tas notiktu?” – jautā Ilgvars Rīgā.
Rīgas domes Satiksmes departamenta (SD) pārstāve Ilze Dimante norāda, ka sabiedrības iesaiste pilsētvides uzlabošanā ir svarīga un nepieciešama, tāpēc SD aicina iedzīvotājus informēt par vietām, kur nepieciešami uzlabojumi, arī ātrumvaļņu izbūve. Iedzīvotāji var rakstīt e-pastā iesniegumu [email protected] un minēt konkrētu vietu un nepieciešamību, izklāstot apstākļus.
“Visvairāk iesniegumus Satiksmes departaments saņem no apkaimju iedzīvotājiem, kur ir ieliņas ar taisniem posmiem un labu asfalta segumu, jo autovadītaji bieži, neievērojot Ceļu satiksmes noteikumus, apdzīvotā vietā, kur jābrauc ar ātrumu 20 km/h, to klaji ignorē,” skaidro Ilze Dimante.Visi iesniegumi tiekot izvērtēti un pārbaudīti uz vietas, nosakot, vai ātruma ierobežotāju iespējams izbūvēt, kāda ir satiksmes intensitāte un arī – vai iela, kurā iedzīvotājs vēlas, lai tiktu ierīkots ātrumvalnis, atbilst visiem valstī noteiktajiem standartiem.
Uzziņa
• Ātrumvaļņu augstums ir atšķirīgs atkarībā no tā, kāds maksimālais braukšanas ātrums noteikts konkrētajā vietā.
• Kopumā Rīgā ir gandrīz 600 ātrumvaļņu, un šogad – jūnijā – plānots izbūvēt vēl 20 ātrumvaļņus.
• Satiksmes departaments ierīko tikai ātrumvaļņus, kas izbūvējami ar asfaltu vai bruģakmeni.
• Aptuvenās viena vaļņa izmaksas Rīgā vidēji ir 3000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, bet tas, saprotams, atkarīgs no ceļa platuma un konkrētās vietas.