Foto-Stock.xchng

Kādēļ ļoti niez galva? 0

Lasītājs jautā: “Man katru ziemu stipri niez galva, it īpaši valkājot cepuri. Vai vainīga jutīga āda vai varbūt kāda slimību?”

Reklāma
Reklāma

 

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Gada vēsajā laikā, kad telpās gaisu sausina apkure, galvas āda var kļūt sausāka, jutīgāka un niezēt. Valkājot vilnas vai sintētiska materiāla cepuri, problēma mēdz saasināties vēl vairāk, atzīst dermatoloģe Vita Priedīte.

Lai novērstu vai vismaz mazinātu diskomfortu, līdzīgi kā katru dienu palutinām seju ar krēmu vajadzētu mitrināt un pabarot arī galvas ādu. Apmēram stundu pirms matu mazgāšanas tajos ieziež olīvu, mandeļu, vīnogu kauliņu, gurķenes vai vislabāk avokado eļļu. Vēlams to paturēt apmēram stundu vai pat atstāt pa nakti. Tas būtu darāms divreiz nedēļā, taču āda par šādām rūpēm arī biežāk būs pateicīga. Pēc tam matus mazgā, ļaujot tiem izžūt dabīgi, nežāvējot ar fēna karsto gaisa plūsmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Niezi var veicināt nepiemērota šampūna, spirtu saturošas želejas, lakas, kā arī citu matu kopšanas un veidošanas līdzekļu lietošana. Dažkārt pietiek tos nomainīt, un diskomforts izzūd.

Vēsākā laikā niezi var saasināt sēnītes izraisīts seborejiskais dermatīts, kad mazinās tauku dziedzeru sekrēcija un āda kļūst sausa. Sāk veidoties blaugznas vai pat biezas zvīņas.

Iekaisusī āda niez it īpaši stresa situācijās, sasvīstot, ilgstošāk nemazgājot matus. Var būt dedzinoša sajūta. Ar katru saasinājuma reizi slimība mēdz kļūt izteiktāka, tādēļ svarīgi neļaut progresēt pirmajām pazīmēm.

Dažiem seborejiskais dermatīts uzliesmo pāris reizes mūžā, bet citiem gandrīz katru sezonu – rudenī, ziemā vai pavasarī. To mēdz veicināt kuņģa un zarnu trakta, vielmaiņas un infekcijas slimības, pārpūle un stress. Dažkārt tā izpausmes skar visu galvas ādu, bet citreiz – tikai atsevišķas vietas.

Nereti niezi palīdz novērst ārstniecisko šampūnu lietošana trīsreiz nedēļā, paturot matos trīs līdz piecas minūtes, vēlāk turpinot izmantot vienu vai divas reizes nedēļā. Smagākā gadījumā nepieciešams lietot medikamentus, kas mazina ādas iekaisumu, palīdz atlobīt zvīņas un ierobežot sēnītes izplatību.

Niezes iemesls var būt arī zvīņēdes jeb psoriāzes vai atopiskā dermatīta saasinājums, kas izpaužas līdzīgi seborejiskam dermatītam. Nereti diagnozes precizēšanai jāveic analīzes, lai slimību atbilstoši ārstētu.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.