4. Vai tūlītējai implantācijai un slogošanai ir piemēroti visi pacienti? 0
Pacients var nebūt piemērots tūlītējai implantācijai ar tūlītēju slogošanu, ja pacientam ir slikta mutes dobuma higiēna. Tie arī var būt vispārēji veselības stāvokļi, kad pacients nav vesels, vai gadījumi, kad pacients lieto medikamentus, kuru dēļ nevar veikt implantāciju. Ir situācijas, kad zobs, kas jārauj ārā, ir ar ļoti lielu iekaisuma procesu un, to izraujot, nav kaulaudu, kur ievietot implantu.
5. Cik sāpīgs ir implanta ievietošanas un uzlikšanas process?
Lai process nebūtu sāpīgs tiek veikta atsāpināšana jeb anestēzija. Tūlītējas implantācijas gadījumā zoba izraušana un implanta ievietošana nav sāpīgāka par parastu zoba izraušanu. Sajūtas pacientam pēc visām procedūrām ir tādas pašās kā pēc zoba raušanas. Var veidoties tūska, atsevišķās vietās var parādīties kāds zilums. Tā kā katrs pacients ir individuāls, katram pēc šādām procedūrām reakcija var būt atšķirīga.
6. Vai pacientam ir kādi ierobežojumi ēšanas režīmā pēc tūlītējas implanta ievietošanas?
Pēc tūlītējās slogošanas pacients nevar ēst visu, it sevišķi, ja tas nav viens zobs, bet vairāki. Pacientam 1-2 mēnešus ir jāievēro mīkstas pārtikas diēta, nedrīkst uzreiz ēst cietu, lipīgu ēdienu, pēc tam pacients pamazām pāriet uz cietāku diētu. Tad, kad implanti ir ieauguši un ir uztaisītas pastāvīgās konstrukcijas, pacients var ēst bez nekādiem ierobežojumiem.
7. Kā pēc tam pacientam ir jākopj zobi un implanti?
Pacientiem, kam ir ievietoti implanti ar restaurācijām (kroņiem vai tiltiem) uz tiem, mutes higiēnai jābūt perfektai. Zobu protēzists iemāca un parāda pacientam, kā pareizi tīrīt šos zobus. Pacients regulāri tiek aicināts gan uz protezēšanas kontroles vizītēm, gan regulāri tiek veikti kontroles rentgeni. Pacientam ir jāapmeklē zobu higiēnists, kā arī nepieciešamības gadījumā var būt vajadzīga periodontoloģiska konsultācija ar sekojošu papildinošu vai uzturošu terapiju. Kontroles vizītēm termiņš parasti ir 6 mēneši jeb pusgads.