Ārsts Šics neizpratnē: Dārgas operācijas grib, bet, kad jāvakcinējas pret kovidu, tad mediķi ir “indētāji”? 274
Kādēļ ārstam strādāt ar cilvēku, kas spļauj virsū zinātnei, šādu redzējumu kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas”, komentējot aktuālo situāciju ar Covid-19 pandēmiju, pauda Mārtiņš Šics, ārsts anesteziologs-reanimatologs, katastrofu medicīnas speciālists.
Lūgts sniegt savu viedokli par to, vai reanimācijā nonākušam cilvēkam pienākas viss, neatkarīgo no tā, vai viņš ir vai nav vakcinēts pret Covid-19, Šics sacīja, ka “šaurā vieta” slimnīcā ir intensīvās terapijas nodaļa, ventilācijas aparāts un personāls, kas nodrošina cilvēku uzturēšanu pie dzīvības.
Šics skaidroja, ka šādā veidā viņš kā ārsts iepriekš neesot domājis, proti, laikā pirms bija pieejamas vakcīnas, taču šobrīd viņš jau sākot domāt skarbāk.
“Es personīgi tagad sāku domāt arvien skarbāk tai virzienā, kad brīvprātīgi nepotējies, tad meklē brīvprātīgos dakterus, kas tādus cilvēkus, kas varēja nesaslimt, kas varēja nenokļūt reanimācijā, apzināti novedis pie tā, ka tur nokļūsti,” teica Šics.
Viņš arī atzīmēja, ka tā varbūt izskatās pēc diskriminācijas, “bet jebkurā gadījumā kādēļ man, ārstam, kas ir potējies, strādāt ar cilvēku, kas spļauj virsū medicīnas sasniegumiem?”
Ārsts arī pauda savu neizpratni par cilvēku izvēlēm.
“Viņš grib mākslīgo sirds asinsriti, viņš grib mākslīgās locītavas, viņš grib kaut kādas mākslīgās apaugļošanas, dārgās un superdārgas smadzeņu operācijas un narkozes vielas – to viņš pieņem, bet te pēkšņi mediķi ir kaut kādi sazvērnieki, kuri tagad viņu grib “indēt”,” sašutumu pauda Šics.
Viņš arī norādīja, ka ir ļoti liela iespēja, ka pie trešā vai ceturtā Covid-19 viļņa var plīst veselības aprūpes sistēmas, visticamāk, ka tieši intensīvās terapijas nodaļās un anesteziologu-reanimatologu rindās, jo speciālistu esot tik, cik esot – ap 200.