Foto LETA

Kādas ir meža kopšanas vidējās izmaksas? Jaunākie statistikas dati 0

Pagājušajā gadā meža atjaunošanas izmaksas Latvijā ir samazinājušās un vidēji tās bija no 551 līdz 600 eiro uz vienu hektāru atkarībā no mežu zemes kvalitātes grupas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Salīdzinājumam – 2015.gadā meža atjaunošanas izmaksas Latvijā bija robežās no 620 līdz 687 eiro uz vienu hektāru.

Meža atjaunošanas izmaksās ietilpst augsnes sagatavošanas, stādu audzēšanas un stādīšanas izdevumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

2016.gadā augstākās meža atjaunošanas izmaksas bija meža zemes trešās kvalitātes grupas mežos, kas ir mētrājs, lāns, mētru ārenis, mētru kūdrenis – 600,24 eiro uz vienu hektāru, bet zemākās – ceturtās kvalitātes grupas mežos (damaksnis, vēris, gārša, šaurlapju ārenis, šaurlapju kūdrenis, platlapju ārenis, platlapju kūdrenis) – 551,15 eiro hektārā, kas ir attiecīgi par 12,6% un 12,1% mazāk nekā pirms gada.

Tāpat statistikas dati liecina, ka pērn vidējās meža kopšanas izmaksas Latvijā bija no 187 līdz 233 eiro uz vienu hektāru.

Lielākās meža kopšanas izmaksas, kurās ietilpst meža agrotehniskā kopšana un jaunaudžu sastāva kopšana, bija ceturtās kvalitātes grupas mežos (damaksnis, vēris, gārša, šaurlapju ārenis, šaurlapju kūdrenis, platlapju ārenis, platlapju kūdrenis) – 232,91 eiro hektārā, kas ir par 6,1% lielākas nekā 2015.gadā.

2016.gadā viena kubikmetra koksnes vidējās mežizstrādes izmaksas galvenajā cirtē, kurā meža gabalu izcērt gandrīz pilnībā, salīdzinājumā ar 2015.gadu, samazinājušās par 2,4% un bija 16,14 eiro. Savukārt starpcirtē (kopšanas, rekonstruktīvajā, sanitārajā), kurā cirti veic daļēji, izmaksas samazinājās par 5,7% – līdz 20,37 eiro kubikmetrā.

Kopējās mežizstrādes izmaksas galvenajā cirtē un starpcirtē veido darbaspēka, transporta un pielietotās tehnikas izmaksas. Starpcirtē ciršanas darbus veic izlases veidā, tādēļ kopējās mežizstrādes izmaksas ir lielākas nekā galvenajā cirtē, kur ciršanu veic gandrīz pilnībā.

Plašāka informācija par vidējām meža atjaunošanas, kopšanas un mežizstrādes izmaksām pieejama CSP datubāzē sadaļā “Mežsaimniecība”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.