Saknes 0
Aprīlī var vākt vairāku daudzgadīgu lakstaugu saknes, kaut gan vēl piemērotāks laiks ir rudens, kad tajās vairāk aktīvo vielu. Sakneņus un saknes uzreiz pēc ievākšanas mazgā un attīra no stublāju paliekām un sīkām saknēm, izgriež bojātās un slimās daļas. Dažas drogas vītina (pienenes) un mizo (alteja, kalme). Kalmes drogai var savākt palu ūdeņu izskalotos augus.
Altejas saknēm ir mīkstinoša, pretiekaisuma un atkrēpošanu veicinoša iedarbība. Lieto arī bronhiālās astmas, kuņģa un zarnu trakta iekaisuma un gastrīta ārstēšanai, mutes dobuma skalošanai.
Ālantei ir pretiekaisuma, atkrēpošanos veicinoša, baktericīda, žults sekrēciju veicinoša un urīndzenoša iedarbība.
Baldriāna aktīvās vielas izteikti nomierinoši iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un asinsriti.
Kalmes sakneņu ēteriskā eļļa un rūgtvielas kairinoši iedarbojas uz garšas receptoriem, rosina ēstgribu un sekmē kuņģa sulas izdalīšanos. Lieto arī pret sāpēm, nedaudz pazemina asinsspiedienu un iedarbojas nomierinoši, vienlaikus paaugstinot nomāktas nervu sistēmas tonusu. Izmanto nieru, aknu un žultspūšļa slimību gadījumā un pret reimatismu, tautas medicīnā – pret parodontozi un zobu sāpēm.
Pieneņu saknes lieto ēstgribas ierosināšanai, gremošanas stimulēšanai gastrīta gadījumā, ūdens un sāļu aiztures novēršanai, vielmaiņas stimulēšanai.
Stāvais retējs noder kuņģa un zarnu trakta iekaisuma, gastrīta, caurejas un kuņģa, zarnu, dzemdes asiņošanas apturēšanai.
Zalkšu sūreni lieto pret caureju, mutes dobuma un rīkles iekaisuma gadījumā, arī urīnpūšļa akmeņu un žultsakmeņu likvidēšanai.