Foto – Shutterstock

Mizas 0

Mizu parasti vāc pastiprinātas sulu cirkulācijas laikā, kad to visvieglāk nolobīt un tā satur visvairāk aktīvo vielu. Ja uz mizas ir ķērpji, tie jānotīra. Mizas ieteicams labāk vākt izlases veidā no jauniem zariem. Žāvēšanas laikā jāraugās, lai mizas gabali neieritinās cits citā un nesapelē.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Irbenes mizas preparāti pastiprina dzemdes muskulatūras tonusu, aptur asiņošanu, darbojas savelkoši, spazmolītiski, sašaurina asinsvadus, samazina centrālās nervu sistēmas uzbudinājumu. Tos neiesaka lietot, ja ir pastiprināta asins recēšana, nosliece uz trombu veidošanos, kā arī grūtniecības laikā.

Ozola mizu lieto pret akūtu caureju un hemoroīdiem, mutes dobuma un rīkles skalošanai. Mizu ievāc no jauniem – līdz 10 gadus veciem – ozola stumbriem vai vecāku koku zariem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krūkļa mizu lieto vēdera izejas mīkstināšanai, tautas medicīnā – arī pret drudzi, pārmērīgu menstruālo un hemoroidālo asiņošanu. Nedrīkst pārdozēt, lietot grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā. Krūkļa mizu drīkst lietot ne agrāk kā vienu gadu pēc ievākšanas laika vai arī droga vienu stundu jākarsē +100 °C temperatūrā.


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.