Aptauja: Kādā noskaņojumā sākat jauno mācību gadu? 0
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Inta Korņējeva, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas direktore:
“Īpaši darbīgā noskaņojumā, jo mums ir jauni pienākumi un jauna atbildība. No Izglītības ministrijas noteiktajiem modeļiem esam izvēlējušies B variantu – daļa skolēnu mācīsies klātienē, daļa gan klātienē, gan attālināti.
Skolas administrācijai aizgājušais augusts bijis īpaši saspringts, jo tām rūpēm, kas parasti bijušas citus gadus, klāt nākušas jaunas, ar Covid-19 saistītās. Agrāk pat prātā nevarēja ienākt, ka skolu nāksies sadalīt tā, lai bērni pēc iespējas mazāk satiktos.
Vecajam trīsstāvu korpusam ir trīsstāvu piebūve, abām ēkām katrā stāvā nu ir savs “skolēnu ciems”, tādu jaunu nosaukumu, piemērotu konkrētajai situācijai, esam devuši. Kopā seši “skolēnu ciemi”.
Esam izstrādājuši jaunu dokumentu, kurā noteikta kārtība četrām lietām – mācību procesa nodrošināšanai, higiēnisko prasību ievērošanai, vecāku un citu personu skolas apmeklējumiem un rīcības plāna ieviešanai, ja pasliktinās epidemioloģiskā situācija.”
Valentīna Vaivode, Rudzātu vidusskolas direktore:
“Šis 1. septembris ieies vēsturē ar mūsu lielo apņēmību nelaist tuvumā vīrusu. Skolas telpas ir lielas un plašas, mācīsimies klātienē, bet ikvienam, ienākot skolā, būs jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi. Tie nolikti arī klasēs. Telpas biežāk vēdināsim.
Pārsvarā izmantosim stundu bloku principu, kad kādā mācību priekšmetā nedēļā paredzētās divas stundas notiek vienā dienā – uzreiz abas, protams, ar starpbrīdi. Tas samazina skolēnu un pedagogu staigāšanu. Kāpnes ir skolas vienā galā un otrā, pirmsskolas grupām ir sava ieeja, tas samazina krustošanos.”
Lidija Degtjareva, Bebru pamatskolas direktore:
“Pēdējos četrus piecus gadus skolēnu skaits mums turas no 92 līdz 97. Katrā skolas stāvā būs dežurants, kurš koordinēs skolēnu plūsmas gaitenī. Pa vienām kāpnēm kustība notiks uz augšu, pa otrām – uz leju. Vienu dienu nedēļā 7.–9. klašu skolēni mācīsies attālināti.”