Kāda nākotne šķeldai, granulām, briketēm? “Biomasa ir mūsu centralizētās apkures mugurkauls,” tā ministrs 28

Es nāku no pilsētas, kur apkurei 60% izmanto šķeldu. To varētu pateikt jebkurš pašvaldības vadītājs, cik liela nozīmei ir šai biomasai siltumenerģijas sistēmā.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Šeit esam vienoti ar skandināviem. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Latvijas labums” sniedza Raimonds Čudars, klimata un enerģētikas ministrs (JV).

“Ja ES runā, ka šķelda, ņemot vērā ieguves veidu un iespaidu uz vidi, vairs nebūs atjaunojamais energoresurss, tad jāsaka, ka par to var runāt Eiropas dienvidos, nevis ziemeļos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mums ir jābūt siltiem mājokļiem, jābūt veidam, kā šo siltumu uzturēt. Objektīvi mums nav alternatīvas,” tā saka ministrs.

Šķelda, briketes, citi biomasas kurināmā veidi ir stratēģiski svarīgi, par ko ir jāpastāv! Biomasa ir mūsu centralizētās apkures mugurkauls. Galvenais, lai šī biomasa tiek iegūta videi draudzīgi,

tiek sertificēta – netiek pārstrādāti apaļkoki, lietaskoki, bet tas notiek krūmāju ieguves rezultātā, tā skaidro Čudars.

Ja tuvāko 10 gadu laikā nepiedzīvojam brīnumu enerģētikā, mēs uz neko citu nevaram cerēt, ņemot vērā fosilo enerģijas veidu piegādes, bet

ir jāatzīst, ka alternatīva privātmāju sektorā ir siltumsūkņi. Bet tur problēma ir – jaudas pieslēgumiem un elektrības cena.

Tas ir tas ceļš, kas ejam un atbalstāms dažādu fondu veidā. Tā ministrs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.