Ilustratīvs foto. Zemessardze.
Ilustratīvs foto. Zemessardze.
Foto no Latvijas Zemessardzes arhīva

Kāda būs Latvijas iedzīvotāju loma militārā konflikta gadījumā? 0

Kāda skatītāja TV24 raidījumā “Uz līnijas” sazvanījusi studiju vaicā, kāda varētu būt Latvijas iedzīvotāju loma militārā konflikta gadījumā? Viņai atbild Edgars Joksts-Boganovs, NBS virsseržants.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Vispirms gan viņš atgādina – lai notiktu mobilizācija, valstī ir jāiestājas noteiktai krīzei, piemēram, agresoram jābūt pie valsts robežām vai tamlīdzīgi.

Bet, ja tomēr krīze sāktos, der atcerēties 90. gadus un barikāžu laiku, kad lomas tika sadalītas operatīvi: “Kāds taisīja ēst, kāds veda baļķus, kāds dzina mašīnas uz pilsētu. Visi sadalījās pa sektoriem. Es domāju, ka šeit varētu būt tas pats scenārijs. Bet galvenais – ļaut katram darīt savu darbu. Kad vajadzēs atbalstu, mēs to lūgsim, bet nevajadzētu visu jaukt kopā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat, kā jau zināms, varam paļauties uz NATO aizsardzību: “Es ļoti optimistiski skatos. Ja tiek iedarbināts 5.pants, tad mūsu civilajiem cilvēkiem droši vien vajadzēs atstāt pilsētas, kur notiks lielākās cīņas, lai neciestu mūsu cilvēki, jo, manuprāt, tas ir vissvarīgākais un īstenībā vissarežģītākais.”

SAISTĪTIE RAKSTI