
Kāda būs atbildība par neveiksmi? 0
Atsauksmes par rakstu ”Vesela Latvijas daļa – nekustīgs līķis?” (24.01.2013.), kurā tika stāstīts par forumu ”Rīcība un risinājumi Latvijas reģionu attīstībai” un tajā pausto rosinājumu ļaut mazajām pašvaldībām pašām iesaistīties uzņēmējdarbības attīstīšanā.
Skeptiķis: ”Esmu diezgan skeptiski noskaņots par šo ideju. Jautājums ir – kāpēc tie cilvēki, kas strādā pašvaldībās, nestrādā biznesā? Biznesā taču ir iespējas nopelnīt vairāk nekā algotā valsts darbā pašvaldībās. Acīmredzot tāpēc, ka šiem cilvēkiem nav dotību un nav piemērotas izglītības būt uzņēmējiem. Un tagad domā ļaut šiem cilvēkiem vadīt uzņēmējdarbību par pašvaldības līdzekļiem. Kur ir garantija, ka šī uzņēmējdarbība šādu cilvēku vadībā būs veiksmīga? Un kāda būs šo pašvaldības vadītāju atbildība par neveiksmīgu uzņēmējdarbību? Vai viņi atbildēs ar saviem personiskajiem līdzekļiem un mantu? Vai atbildība būs tikai politiska, respektīvi, nekāda?
Ticu, ka ir arī godīgi pašvaldību vadītāji, bet tajā pašā laikā redzu, ka daudzi ir negodīgi, kas pirmkārt domā par savu kabatu piepildīšanu, un sabiedriskās intereses ir sekundāras.”
Nezinītis: ”Va vellos, Godmanītis, kas visu laiku savas valdīšanas gados sludināja – brīvais tirgus atrisinās visus jautājumus, nekas nav jāregulē, turi tik kabatu, lai ir kur labumiem iekšā birt –, nu ir kažoku uz otru pusi metis. Žēl tikai, ka vilciens ir tik tālu aizgājis, aizslaukot lielāko Latvijas valsts dzīvības sulu nebūtībā, pie tam neatgriezeniski.”
Vērotājs: ”Lai strādātu pašvaldībā, nav jābūt lielam blēdim, bet aktierim. Toties uzņēmējiem jābūt ”krampim”, jājūt, no kuras puses vējš pūš, jāzina, kādu algas daļu maksāt aploksnē, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas, kā piegriezt skābekli konkurentam utt.”
Antiņš: ”Steidzami jāmaina likumi un MK rīkojumi, kas pašvaldībām aizliedz nodarboties ar uzņēmējdarbību. Tas ir vienīgais veids, kā mazināt bezdarbu. Pašvaldības uzņēmumiem ne vienmēr būtu jādzenas pēc maksimālās peļņas, kas dotu iespēju iesaistīt darbā plašāku iedzīvotāju skaitu.”