Foto – Shutterstock

Kad veselībai un skaistumam noder elektroterapija 0

Elektroterapija ir jau sen pazīstama fizioterapijas metode, kura popularitāti nav zaudējusi arī mūsdienās. Viena no zināmākajām elektroterapijas procedūrām, kuru šodien izmanto gan skaistumkopšanā, gan ārstniecībā, gan profilaksē, ir darsonvalizācija. Šīs metodes autors ir franču fiziķis Žaks Arsēns Darsonvals, un tā pirmo reizi medicīnā tika izmantota jau 19. gadsimta beigās. Lai arī šīs procedūras nosaukums biežāk tiek saistīts ar kosmetoloģiju, tā nav vienīgā un galvenā nozare, kurā to efektīvi izmanto, jo šī metode tiek pielietota arī medicīnā un spēj ārstēt, uzlabot veselību, kā arī mazināt dažādu slimību simptomus. Kas ir darsonvalizācija un kādos gadījumos to izmanto tieši medicīnā, stāsta Premium Medical fizikālās terapijas māsa Dace Tirzīte un dermatoloģe veneroloģe Ludmila Čigorevska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Premium Medical fizikālās terapijas māsa Dace Tirzīte skaidro: “Darsonvalizācijas procedūrā izmanto vājas intensitātes, augstas frekvences un sprieguma maiņstrāvas impulsus.” Procedūras laikā ar Darsonval aparātu, kas ir augstfrekvences elektroterapijas iekārta, tiek ģenerētas liela ātruma vibrācijas, ar kuru palīdzību maiņstrāvas impulsi tiek pārveidoti siltumenerģijā, līdz ar to, spējot iznīcināt baktērijas un uzlabot asinsriti, kā arī tādējādi novēršot dažādas ādas slimības un ārstējot to simptomus.

Ar darsonvalizācijas terapiju kā papildu līdzekli iespējams efektīvi ārstēt un mazināt dažādus simptomus saslimšanām un ādas problēmām, piemēram, asinsvadu sistēmas slimībām, kāju vēnu varikozei, dermatozēm, neirodermītam, dzirdes nerva neirītam, problemātiskai un jutīgai ādai, kā arī matu izkrišanai. Dermatoloģe veneroloģe L. Čigorevska norāda: “Citreiz mati izkrīt arī maziem bērniem vai cilvēkiem, kuri piedzīvojuši ķīmijas terapiju un apstarošanu. Šādā gadījumā darsonvalizācijas procedūra ir kā papildu metode rehabilitācijas kursam, kurā ir iekļautas masāžas, fizikālās terapijas, kā arī citas metodes. To izmanto arī pie seborejiskā dermatīta uz galvas ādas un blaugznu ārstēšanā. Ar šīs elektroterapijas metodes palīdzību iespējams uzlabot ādas sekrēciju, paātrināt asinsriti un uzlabot vielmaiņu, dziedēt un likvidēt rētas, stiprināt limfas darbību, tā palīdz arī pret ādas novecošanu, uzlabo ādas izskatu, likvidējot pinnes un grumbas, kā arī mazina iekaisumu. “

CITI ŠOBRĪD LASA

Nereti uz darsonvalizācijas terapiju pie sertificētas fizikālās terapijas un rehabilitācijas māsas ārsts nozīmē pacientus, kuriem ir hroniskas niezošās dermatozes ar izteiktu niezi un kuri jau ilgstoši slimo ar šo kaiti.

Darsonvalizāciju iesaka arī pacientiem ar atopisko dermatītu, kuriem sakarā ar multifaktoriālās slimības būtību un niezi izmainās ādas struktūra, āda kļūst biezāka, zūd elasticitāte un tiek traucēta ādas trofika – organisma šūnu vielmaiņas un to regulējošo mehānismu kopums, kas nodrošina šūnu, audu un orgānu morfoloģisko struktūru un fizioloģiskās funkcijas.

Šī procedūra tiek ieteikta arī pie psoriāzes, kas ir hroniska un psiholoģiski smaga slimība, pie niezuļa, kas ir diagnoze niezošiem izsitumiem, kuri sagādā diskomfortu gan bērniem, gan pieaugušiem cilvēkiem. Uz darsonvalizāciju nosūtīt var arī ne tikai pie ādas iekaisumiem un dermatozēm, bet arī pie zemādas procesiem, piemēram, sklerodermijas un citiem retāk sastopamiem stāvokļiem. L.Čigorevska uzsver: “Pozitīvi, ka šī procedūra nav paredzēta tikai pieaugušajiem, bet ir ieteicama arī bērniem, piemēram, pacienti ar autopisko dermatītu, ar kuriem var sākt strādāt jau no skolas vecuma vai pat 5 gadu vecuma, ja bērns nebaidās no procedūras procesa, kura laikā ir dzirdams mazs troksnis pie strāvas izlādes.”

Darsonvalizācija ir patiesi sena, bet efektīva arī mūsdienās kā viena no slimību ārstēšanas metodēm. Pirms pieteikties uz darsonvalizācijas procedūru, ieteicams konsultēties ar savu ģimenes ārstu, dermatologu vai rehabilitologu, kurš sastāda rehabilitācijas plānu konkrētajai diagnozei, un kā vienu no rehabilitācijas procedūrām, piemēram, iekļauj darsonvalizācijas terapiju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.