5. Aizgādnis apdraud bērnu 0
Runājot par šo topa problēmu, Volksons atgādināja, ka nu jau pilnā sparā dzīvē darbojas norma, kas ļauj vērsties tiesībsargājošās institūcijās, lūdzot, piemēram, vardarbīgam tēvam tuvoties ģimenei. Tāpat, piemēram, aizgādības tiesības var tikt atņemtas, ja vecāks ļaunprātīgi izmanto savas tiesības vai nenodrošina bērna aprūpi, uzraudzību, un tas var apdraudēt bērna fizisko, garīgo vai tikumisko attīstību.
6. Neatzīst paternitāti
Šī arī ir viena topa problēmām. Volksons atzina, ka nereti gadās, ka strīda laikā sieviete paziņo: “Un vispār – tas nemaz nav tavs bērns!”. Šis jautājums var aktualizēties dažādos gadījumos. Reģistrējot bērna piedzimšanu, dzimšanas reģistrā parasti norāda tā māti un tēvu. Ja vecāki nav laulāti, paternitāti atzīst ar vecāku kopīgu iesniegumu. Taču paternitāti var noteikt arī tiesas ceļā ar DNS ekspertīzi. Tiesā var vērsties gan māte, gan pats bērns pēc pilngadības sasniegšanas.
7. Nesaskaņoti aizved bērnu uz ārzemēm
Šīs ir vienas no smagākajām, sāpīgākajām un emocionālākajām lietām, atzina advokāts Volksons. Viņš atzīmēja, ka, pat dodoties īslaicīgā ceļojumā, ir nepieciešams vienoties ar otru vecāku, informējot par šādu braucienu. Taču, kā zināms, ir gadījumi, kad kāds no vecākiem jau dzīvo ārpus Latvijas, un pie izdevības, bērnu paņem pie sevis.
8. Vardarbība ģimenē un ārpus tās
Par šo problēmu Volksons vēlreiz atgādināja, ka tiesa var piemērot pagaidu aizsardzības līdzekli, nosakot pienākumu vardarbīgajai personai atstāt mājokli, netuvoties mājoklim, aizliegumu jebkādā veidā sazināties.