Foto – LETA

Kad sniegi sakrīt uz jumtiem. Praktiski padomi sniega tīrīšanai 0

Uz jumta sakritušais sniegs ir jānotīra vai jāaiztur ar sniega barjeru palīdzību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Uz mājas jumta uzkritis sniegs pakāpeniski nokūst, ūdenim ejot savu dabisko ceļu (ciktāl to ļauj jumta konstrukcijas). Taču nepatikšanas sākas tad, kad sniega masa slīd lejup, jumta lejas daļā veidojot sniega–ledus masas sablīvējumu. No augšas kūstošais sniega ūdens nenonāk ūdens notecēs, bet uz jumta veido nelielus ezeriņus. Tā kā jumta segums šāda tipa slodzei nav paredzēts, tas ūdeni laiž cauri un tas no bēniņiem satek dzīvokļu griestos. Gadās, ka smagā sniega masa kopā ar ledu noslīd no jumta, sabojājot ūdens noteces sistēmas, salaužot šķūnīšu jumtus, iebuktējot mašīnas un dažkārt arī trāpot pa galvu nepiesardzīgiem pilsoņiem.

Lai tas nenotiktu, sniegs ir jānotīra vai jāaiztur. Nelielai privātmājai sniegu no jumta tīra, izmantojot elastīgu gumijas kapli vai rupju slotu (lai nesabojātu jumta segumu), piestiprinot to pie teleskopiskā kāta, ko var izvilkt pietiekami garu (piemēram, “Fiskars” piedāvā 4 m garumā). Ja sniegu slauka, uzkāpjot uz jumta, nevajadzētu aizmirst par speciālajiem apaviem, drošības virvi un drošības āķi, pie kura virvi piestiprināt. Jāatceras, ka ne uz katra jumta seguma var staigāt. Lielākiem objektiem jumtu tīrīšanai nolīgst profesionālus industriālos alpīnistus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai sniega lavīna nekristu uz galvas, izmanto dažādas sniega aiztures barjeras, kuras parasti uzstāda reizē ar jumtu segumu. Tās ir nepieciešamas, ja jumta slīpums ir lielāks par 1:8 (7 grādi). Sniega barjeras noteikti vajadzētu uzstādīt virs ieejām, ietvēm vai laukumiem, kas ir zem ēkas karnīzēm, kā arī vietās, kur jāierobežo sniega krišana no augstākas jumta daļas uz zemāku. Pareizi uzstādīta sniega aiztures barjera ir visas mājas karnīzes garumā. Ja nepieciešams uzstādīt sniega barjeru tikai atsevišķās jumta vietās, tad jumta plaknei, kas garāka nekā 4 m, uzstāda sniega barjeras divās rindās.

Krāsā un materiālā pieskaņotas sniega barjeras piedāvā jumtu segumu ražotāji. Tomēr daži speciālisti kritizē metāla sniega barjeras, jo uzskata, ka zemā temperatūrā tās paliekot trauslas un ilgtermiņā varot korodēties. Viņi iesaka izvēlēties polikarbonāta sniega barjeras, piemēram, “Kulo” un “StopSniegs”, kas ir izturīgas, vieglas un caurspīdīgas. Tās uzstāda šahveidā, vienā vai divās rindās jumta seguma apakšējā daļā. Barjeras izpilda sniega barjeras pamatuzdevumu – vienmērīgi sadala sniega slodzi uz jumta un aiztur sniega kārtu, nodrošinot tā lēnu un drošu kušanu, kā arī novēršot sniega un ledus saslīdēšanu un krišanu no jumta. Intervālu sniega barjeru uzstādīšanai aprēķina, vadoties no jumta slīpuma, garuma, jumta seguma pārklājuma veida un vidējā sniega kārtas biezuma ziemā. Barjeru skaits un izvietojums atkarīgs no jumta slīpuma, spāru garuma un plākšņu platuma starp teknēm. Polikarbonāta sniega barjeru montāžu var veikt pats, tomēr labāk vērsties pie pieredzējuša jumiķa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.