Būs tev ceriņziedu palags 1
Mīlestības pirts tiek kurta pārim, kuru vieno patiesas jūtas. Šo rituālu vīrs var veltīt sievai un otrādi, lai atsvaidzinātu varbūt jau rutīnu ieguvušas attiecības. To var izbaudīt arī tikko kā viens otru atradušie.
Bet īpaši skaisti, ka mīlestības pirts kļūst par jautras, bet paseklas vecmeitu un vecpuišu ballītes aizvietotāju tiem, kuri cieši nolēmuši turpmāko dzīves ceļu iet kopā.
❁ Rituālā pirts atšķiras no parastās ar to, ka tai rūpīgi jāgatavojas. Jāsarūpē pietiekams daudzums ceriņu ziedvālīšu – tā, lai neviens krūms tālab netiktu nopostīts, bet nākamajā gadā kuplotu vēl raženāk. Un arī ziedošas kastaņsveces vīrieša pēršanai, jo zirgkastaņa ir vīrišķo enerģiju simbolizējošs koks.
❁ Mīlestības pirts enerģētiskajā attīrīšanā vairāk jācentrējas uz meditatīvas noskaņas radīšanu – vai nu ar pašgatavotiem attīrošo augu (vērmele, raudene, vībotne, kadiķis) cigāriņiem, vai, vēl labāk, – ar dzintara smaržkociņiem. Tiem dūmojot, izdalās aromāts, kas veicina mazliet izmainītu apziņas stāvokli – šādā reizēs tas ir ļoti vēlams.
❁ Pēršanās allaž ir īsti pilnvērtīga vien tad, ja sākumā tiek izmantotas attīrošās slotiņas – apse, kadiķis vai vībotne, tad karsējošās – sievietēm liepa, vīriešiem ozols, abiem bērzs, bet enerģētiskajai aizsardzībai – pīlādzis. Taču mīlestības pirtī uzreiz pēc karsējošā pēriena izbaudīšanas seko nopēršana ar īpašajām rituāla slotiņām. Vislabāk, ja vīrietis savu mīļoto sievieti per ar divām ceriņu slotiņām, savukārt sieviete vīrieti – ar ziedošu kastaņu zariem. To augšup vērstās vālītes rada nepārprotamas asociācijas ar fallisko simboliku.
Ja kastaņu nav, abiem nākas izlīdzēties ar ceriņiem. Tā parasti notiek arī tad, ja rituālu veic nevis mīlnieki paši, bet pirtnieks.
❁ Gan sildīšanās, gan pēršanās laikā telpu bagātīgi izrotā ar ceriņiem, bet lāvu noteikti klāj ceriņziedu paladziņš.
❁ Kad pēc lielā enerģētiskā pēriena, noteikti pabāžot zem ūdens arī galvu, notiek iegremdēšanās ledainā baseinā vai brīvdabas ūdens tilpnē, vēlams to enerģētiski uzlādēt. Ja rituāls notiek pirtnieka vadībā, vajadzīgos vārdus ceriņu pušķītī, ko ielaiž ūdenī, var ierunāt viņš. Ja to dara paši mīlētāji, sacītais ir viņu ziņā. Jāatceras vien, ka ūdens un uguns klātbūtne vārdus dara ļoti stiprus, tāpēc tā nav tikai vārdiska rotaļa. Un notiks pēc tavas ticības – tas attiecināms arī uz patiesu vēlēšanos mācīties mīlēt un ļauties būt mīlētam.
❁ Pirms došanās pirtī vērts pameklēt ceriņos laimes pieclapīšus. Atpūšoties pēc katras rituāla daļas tos labi novietot uz čakrām: uz pirmās – dzimumorgānu zonā, uz otrās – divus pirkstus zem nabas, uz trešās – saules pinuma rajonā, uz ceturtās – virs sirds, uz piektās – kakla bedrītē, uz sestās – starp uzacīm, uz septītās – ar ceriņziedu vainadziņu nosedzot galvvidu.
❁ Lai stiprinātu iedarbību, pēc pirts procedūrām var veikt mazo uguns rituālu – uz metāla vai akmens paaugstinājuma sakur nelielu uguntiņu un, veroties liesmās, sadedzina tajās visu lieko, bet paņem to, kas vajadzīgas jaunam, mīlestības pilnam dzīves skatījumam.