Kad skola vairs nav aiz kalniem… Vai vecākiem vajadzētu bērnus morāli tai sagatavot? 23
Straujiem soļiem tuvojas 1.septembris, un pavisam drīz atpūtu nomainīs mācības skolā. Sajūtas gan vecākiem, gan bērniem par to mēdz būt dažādas, tāpēc TV24 raidījumā “Uz līnijas” izvērtusies diskusija par to, kā vecāki bērnus var morāli sagatavot skolas gaitām.
Pusaudžu resursu centra speciāliste Romija Krēziņa uz jautājumu, kā bērnus morāli sagatavot skolai, atbild, norādot, ka labs sākums ir pārrunāt ar bērnu, kā gājis iepriekšējā gadā, noskaidrot, kādas bijušas galvenās grūtības, un izrunāt, kā rīkoties dažādās situācijās.
Tas tomēr ir viens no svarīgākajiem noteikumiem, lai bērnam nodrošinātu veselīgu un drošu vidi – vecāku spēja sadarboties ar skolu un ar skolu risināt dažādas problēmas.
Ja bērnam iepriekšējā gadā bijušas kādas problēmas, viņa iesaka nefantazēt, ka šajā gadā viss būs citādi. Jābūt gatavam veikt pārmaiņas.
Kā ziņoja aģentūra LETA, mobings Latvijas skolās ir nopietna problēma – teju 90% bērnu skolā tiek apcelti vai redz, kā emocionālu mobingu piedzīvo citi, liecina vecāku aptaujas dati, ko veikusi vecāku organizācija “Mammamuntetim.lv”.
Šī gada jūlijā rīkotajā tiešsaistes aptaujā no vairāk nekā 400 Latvijas vecākiem vairums – teju 67% – aptaujāto atzinuši, ka viņu bērns mācību iestādē dažādu iemeslu dēļ bijis apcelts, savukārt vēl 19% zina, ka viņu atvase bijusi blakus un novērojusi pret kādu citu vērstu mobinga situāciju.
Tikai 7% aptaujas dalībnieku pauda pārliecību, ka viņu bērnu neviens nav apcēlis, bet 0,74% vecāku ir droši, ka viņa atvasei ar mobingu vispār nav nācies saskarties.
Biedrības “Esi centrs” vadītāja Madara Mickeviča, komentējot aptaujas datus, norādīja, ka mobinga novēršanai ir nepieciešama katra sabiedrības locekļa iesaiste, un pieaugušie nedrīkst palikt vienaldzīgi, redzot vai dzirdot par mobingu uz ielas, skolā vai kaimiņu ģimenē.