LARUA Publicitātes foto

Kad radās sveces? Kur tās visbiežāk dedzina? Interesanti fakti 0

Lai gan sveces cilvēkiem mūsdienās vairs nav nepieciešamas kā gaismas avots, tās visā pasaulē kļūst arvien populārākas un iecienītākas modernās sabiedrības stresa pilnajā ikdienā, kad ikviens meklē atelpu, mieru un iespēju gremdēties jauka aromāta valdzinājumā. Turklāt, ja vētras laikā pazūd elektrība, sveces joprojām lieti noder telpas izgaismošanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Lūk, vairāki aizraujoši fakti par svecēm, to vēsturi un nozīmi mūsu dzīvē, kurus apkopojusi sveču studijas LARUA saimniece Kristīne Tīlika.

Senākās sveces
Saskaņā ar vēstures liecībām vissenākās sveces, kas izgatavotas no vaļu taukiem, ir tapušas Ķīnā, Cjiņu dinastijas laikā, kas valdīja no 221. līdz 206. gadam pirms mūsu ēras. Savukārt senākās aromātiskās sveces radušās Indijā – tās saturēja kanēli un tika plaši izmantotas tempļos. Mūsdienu sveces visvairāk līdzinās Romas impērijas laika svecēm, kuras izgatavoja no kausētiem taukiem ar kaņepju, lina vai kokvilnas dakti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Parafīna izgudrošana
1830.gadā destilēja parafīnu, un tā bija revolūcija sveču izgatavošanā, jo parafīns bija lēts materiāls, no kura varēja saražot diezgan augstas kvalitātes nearomatizētas sveces.

Tiesa, ņemot vērā parafīna sveču negatīvo ietekmi uz cilvēka veselību un vidi, mūsdienās arvien vairāk sveču mīļu izvēlas dabīgās sveces, kas izgatavotas no bišu vai sojas vaska – tās attīra gaisu, labvēlīgi ietekmē organismu un uzlabo veselību.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.