Kā rīkoties 0


Daudziem tomēr piemīt mātes, tēva vai glābēja instinkts, tāpēc, ieraugot bezpalīdzīgu dzīvo radību, gribas to glābt, nevis atstāt, lai daba rīkojas pēc sava prāta. – Var jau mēģināt stārķēnu ielikt atpakaļ ligzdā, bet nevar zināt, kāpēc no tās izmests vai izkritis. Iespējams, lielajiem putniem nav ar ko barot mazuli, vai arī stārķēns ir neadekvāti uzvedies, tāpēc pieaugušie to uztvēruši kā svešinieku, kas jāpatriec.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Putniem esot slikta oža, skaidro speciālists, tāpēc tas ir mīts, ka māte nenāks putnēnam klāt, ja tas pabijis cilvēka rokās. Ar labu ožu apveltīti tikai daži plēsīgie putni, piemēram, grifi. Tie savu barību, kas lielākoties ir maita, atrod pēc smakas.

Māris Lielkalns brīdina, ka stārķēns krītot var gūt dažādas traumas, arī iekšējo orgānu bojājumus, kuru dēļ putni lielākoties aiziet bojā trīs dienu laikā. Viņš iesaka: – Var sazināties ar pašvaldību un noskaidrot, ar kuru dzīvnieku patversmi vai veterināro klīniku tā ir noslēgusi līgumu un sniegs palīdzību nelaimē nokļuvušiem savvaļas dzīvniekiem. Rīgā par šiem grūtdieņiem gādā Beinerta veterinārā klīnika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt savvaļas dzīvniekus kurš katrs nemaz nedrīkst turēt nebrīvē, ir jābūt atbilstīgai novietnei. Bet nedrīkst arī atstāt bezpalīdzīgā stāvoklī. Šīs prasības ir ietvertas Latvijas dzīvnieku aizsardzības likumā. – Ja atrod ievainotu pieaugušu putnu, pēc atveseļošanas tas spēs atgriezties savvaļas dzīvē, jo jau ir uzkrāta pieredze, kā jādzīvo šādos apstākļos, – skaidro Māris Lielkalns un piebilst, ka ļoti lielas problēmas ir tad, ja savvaļas dzīvniekiem un putniem ir lauztas kājas, stārķiem – spārni. Kaulus saaudzēt var, bet saite, kas stiprina spārnus, vairs neatgūst iepriekšējo formu, un putna spārns nedarbojas tik veikli kā iepriekš. Taču kas baro putnu? Spārni! Tāpēc ieteicams putnus un savvaļas dzīvniekus nepaturēt mājās, bet nodot speciālistu rokās – dzīvnieku patversmei vai savvaļas dzīvnieku turēšanas novietnei, piekodina Māris Lielkalns. Piemēram, Teičos Uģim Bergmanim esot plēsīgo putnu rehabilitācijas centrs. Zinošu speciālistu ir daudz, un, atrodot no ligzdas izkritušu stārķēnu vai citu putnu, ieteicams vispirms sazināties ar viņiem par tālāko rīcību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.