
4. Traips uz mīkstajām mēbelēm vairs nekaitina 0
Pagatavo putriņu no veļas pulvera, ēdamkarotes sodas, 1/3 glāzes etiķa un karsta ūdens. Ja mēbeles tapsējums ir košs vai no auduma, kas balē, etiķa daudzumu samazina. Ar sūkli apstrādā traipa vietu.
Savukārt nepatīkamu smaku no mīkstām mēbelēm un paklāja palīdzēs noņemt dzeramā soda – pārkaisa vajadzīgo priekšmetu, ļauj nedaudz ievilkties un tad izsūc ar putekļusūcēju.
5. Dušas aizkarus apsmidzina
Noderīga lieta, bet tajos sakrājas ļoti daudz kaitīgo baktēriju. Arī tad, ja aizkarus pēc mazgāšanās žāvē atvērtā veidā vai noslauka ar mitru drānu, tie vienalga saglabā mitrumu un pārklājas ar nepatīkamu aplikumu.
Lai atbrīvotos no pelējuma sēnītes, dzeltējuma un kaitīgiem mikroorganismiem, aizkarus regulāri jāapstrādā ar ūdeņraža pārskābes un ūdens maisījumu. To visērtāk izdarīt, ja šķīdumu uz aizkariem izsmidzina, izmantojot pulverizatoru. Pēc kāda laika aizkarus nomazgā ar pulverī samērcētu sūkli, noskalo ar dušu un kārtīgi izžāvē.
6. Mazgāšanās sūkļi un švammes dodas vannā
Arī šie piederumi ir ideāla augsne baktērijām un sliktam aromātam. Lai aksesuāri būtu tīri un patīkami lietošanai, tos ne retāk kā reizi nedēļā der iemērkt karsta ūdens un etiķa maisījumā uz 10 minūtēm, bet pēc tam izskalot tekošā ūdenī un ļaut kārtīgi izžūt.
7. Tīrs paklājs bez īpašām pūlēm
Atbrīvoties no kafijas, vīna vai šokolādes traipiem palīdzēs viena karote glicerīna, ko izšķīdina litrā auksta ūdens. Pēc tam apstrādā traipa vietu ar pagatavoto šķīdumu.