Foto-Fotolia

Kad pēdējo reizi tīrījāt dušas aizkarus un švammi? 10 neierastas gudrības tīrai mājai 0

Mājokļa tīrīšana nav tā iemīļotākā nodarbe, turklāt tā aizņem daudz laika, ko varētu veltīt kaut kam patīkamākam. Lūk, 10 neierasti paņēmieni, lai priekšstati par tīrīšanu mainītos un rezultātu varētu iegūt ievērojami ātrāk.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

1. Plīts virsma ideālā kārtībā
Katra saimniece zina, ka virsmas tīrīšana sagādā pūles, un rezultāts ne vienmēr ir apmierinošs. Bet vai zinājāt, ka profesionālās tīrīšanas kompānijas šim nolūkam izmanto visparastāko kancelejas dzēšgumiju? Ar to viegli un ātri iespējams notīrīt visus sīkos rokturīšus, detaļas no tauku paliekām. Ļoti netīru plīti glābs citrona sula: ar sulā samērcētu drānu vai vēl labāk – pārgrieztu citronu notīrām virsmu un ļaujam tai 15 minūtes pastāvēt, pēc tam notīrām ar mitru, tad sausu drānu – un plīts spīd un laistās!

2. Santehnikas krāni un dušas kā jauni
Jebkuras namamātes sapnis ir, lai krāni, dušas un citas hromētās detaļas vienmēr izskatītos kā jaunas. Kā to panākt? Noberziet tos ar parasto cepampapīru. Nu, kā jums patīk rezultāts?

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Flīžu šuves – tīrākas
Šis nav darbiņš no vieglākajiem. Bet arī tam piedāvājam pāris knifiņu. Pagatavojam šķīdumu no silta ūdens un ūdeņraža pārskābes, attiecībā 2:1. Samērcējam tajā sūkli vai zobubirstīti un notīrām šuves. Var arī nenoskalot.
Pelējumu, netīrumus un aplikumus var noņemt ar parastu parafīna sveci. Tas palīdzēs arī pret jaunu netīrumu veidošanos.

4. Traips uz mīkstajām mēbelēm vairs nekaitina
Pagatavo putriņu no veļas pulvera, ēdamkarotes sodas, 1/3 glāzes etiķa un karsta ūdens. Ja mēbeles tapsējums ir košs vai no auduma, kas balē, etiķa daudzumu samazina. Ar sūkli apstrādā traipa vietu.
Savukārt nepatīkamu smaku no mīkstām mēbelēm un paklāja palīdzēs noņemt dzeramā soda – pārkaisa vajadzīgo priekšmetu, ļauj nedaudz ievilkties un tad izsūc ar putekļusūcēju.

5. Dušas aizkarus apsmidzina
Noderīga lieta, bet tajos sakrājas ļoti daudz kaitīgo baktēriju. Arī tad, ja aizkarus pēc mazgāšanās žāvē atvērtā veidā vai noslauka ar mitru drānu, tie vienalga saglabā mitrumu un pārklājas ar nepatīkamu aplikumu.
Lai atbrīvotos no pelējuma sēnītes, dzeltējuma un kaitīgiem mikroorganismiem, aizkarus regulāri jāapstrādā ar ūdeņraža pārskābes un ūdens maisījumu. To visērtāk izdarīt, ja šķīdumu uz aizkariem izsmidzina, izmantojot pulverizatoru. Pēc kāda laika aizkarus nomazgā ar pulverī samērcētu sūkli, noskalo ar dušu un kārtīgi izžāvē.

6. Mazgāšanās sūkļi un švammes dodas vannā
Arī šie piederumi ir ideāla augsne baktērijām un sliktam aromātam. Lai aksesuāri būtu tīri un patīkami lietošanai, tos ne retāk kā reizi nedēļā der iemērkt karsta ūdens un etiķa maisījumā uz 10 minūtēm, bet pēc tam izskalot tekošā ūdenī un ļaut kārtīgi izžūt.

7. Tīrs paklājs bez īpašām pūlēm
Atbrīvoties no kafijas, vīna vai šokolādes traipiem palīdzēs viena karote glicerīna, ko izšķīdina litrā auksta ūdens. Pēc tam apstrādā traipa vietu ar pagatavoto šķīdumu.

Reklāma
Reklāma

8. Padoms sliņķiem
Skapju un plauktu virsmas pieput visātrāk, turklāt šeit, griestu tuvumā, nepatīkams netīrumu pārklājums izveidojas visātrāk. Toties notīrīt to ir visgrūtāk. Tiem, kam nepatīk bieži tīrīt skapjaugšas, šis padoms lieti noderēs. Visas mēbeļu augšējās virsmas pārklāj ar parasto pārtikas plēvi, kas labi pielīp pie virsmas. Tā nebūs redzama, bet būs viegli nomaināma, kad izveidosies netīrumu kārta. Zemāko mēbeļu virsmu apstrādei var izmantot šādu maisījumu – veļas mīkstinātāju atšķaida ar ūdeni. No virsmām, kas apstrādātas ar šo pārklājumu, putekļi un netīrumi būs jāslauka daudz retāk.

9. Kristāldzidras glāzes un vāzes
Mazgājamam ūdenim pievieno nedaudz etiķa un izmazgā glāzi ar sūkli. Pēc tam ļauj nožūt un ūdenim notecēt.

10. Banāls, bet ļoti noderīgs padoms
Sīkos darbiņus neatstājiet uz lielās tīrīšanas dienu. Centieties pa druskai izdarīt jau nedēļas laikā – traukus nomazgājiet uzreiz pēc ēšanas, apģērbu savāciet pirms gulētiešanas, apavus notīriet vakarā utt. Katru dienu tas prasīs tikai 10–15 minūtes laika, bet, ja atstāsiet visu uz vienu dienu, sīkie darbiņi aizņems pat pāris stundu dārgā laika.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.