‘Limuzīnas’ gaļas govis
‘Limuzīnas’ gaļas govis
Foto – Dainis Bušmanis

Kad atmaksājas liellopu audzēšana? Atbild eksperts 0

Jautājums. Cik lielam jābūt gaļas liellopu ganāmpulkam, lai to audzēšana būtu ienesīga? ĒRIKS DOBELES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Ja īpašumā ir zeme un saimniecībā nekas nav jābūvē liellopu turēšanai, tad, lai dzīvnieki sevi atpelnītu, ganāmpulkā jābūt vismaz 40 mātes govīm. Ir pierādījies, ka ar tik lielu daudzumu zemnieks var uzturēt savu ģimeni, atjaunot ganāmpulku, paturot telītes ataudzēšanai un pārdodot tikai bullīšus,” apgalvo Latvijas Gaļas liellopu asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Ādama.

Saimnieki, kuriem ir papildu darbs, gaļas liellopu audzēšanas biznesu parasti sāk attīstīt ar desmit govīm un vienu bullīti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šķirnes dzīvnieku pirkšana ir ļoti dārgs pasākums: grūsna tele maksā 2500 eiro, lecināma tele – 2000, maza telīte – 1500, bet kvalitatīvs bullītis – vismaz 300–3500 eiro.

Sākoties piena krīzei, daudzi zemnieki pārgāja uz gaļas ražošanu. Arī patlaban gaļas dzīvnieku audzētāju saimniecību skaits Latvijā turpina pieaugt – Gaļas liellopu asociācijai jau ir noslēgti līgumi ar 900 pārraudzībā esošām saimniecībām. Gaļas lopu audzēšana ir kļuvusi par peļņu nesošu biznesu, jo zīdītājgovju un teļu ganīšanai tiek izmantotas lielās pļavu platības.

Eksportam uz ārzemēm pašreiz visvairāk pieprasīti ir Šarolē un Limuzīnas šķirnes teļi, taču liellopu gaļas tirgū lielākais noiets ir Herefordas un Angus šķirnes dzīvniekiem – tiem ir visgaršīgākā gaļa, tāpēc to plaši izmanto steika gatavošanai visā pasaulē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.