Kad laiks nomainīt spilvenus un segas? 5
Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
Jau pēc pusgada lietošanas spilveni un segas kļūst smagāki. Izrādās, 10% no svara nākuši klāt uz putekļu rēķina: dzīvu, nedzīvu putekļērcīšu un to oliņu, atmirušās ādas un sviedru mitruma.
Kopšana
Ja spilveniem un segām ir sintētiskais pildījums, tie jāmazgā ne retāk kā reizi pusgadā, ievērojot ieteikto mazgāšanas režīmu temperatūru (visbiežāk 60 °C). Antialerģiskos spilvenus un segas drīkst mazgāt pat 90 °C karstā ūdenī. Ja ir alerģija, spilvenus un segas var mazgāt biežāk.
Ja pildījums ir dūnas vai spalvas, spilveni un segas laiku pa laikam jāvēdina un jāizpurina vai jāizsūc ar putekļsūcēju. Dūnas un spalvas var mazgāt speciālā režīmā veļasmašīnā vai ar rokām 40 °C karstā ūdenī. Lai pūkas nesaķeptu, nesaliptu, mazgājot segas un spilvenus veļasmašīnā, mazgāšanas procesā ieliek speciālas bumbiņas vai kamoliņā saritinātas zeķes.
Vilnas segas jāmazgā reizi pusgadā 30 °C siltā ūdenī.
Kad jāmaina
Spilvenus iesaka mainīt reizi divos gados, bet segas reizi 5–7 gados. Šajā laikā spilveni zaudē formu. Ja spilvenam ir pildījums, tas saplok, pēc mazgāšanas nevienmērīgi izklājas, bet sega vairs tā nesilda kā jauna.
Spilvens, zaudējot formu, guļot ietekmē arī mugurkaula stāvokli.
Testējiet spilvenu!
Uzlieciet spilvenu uz izstieptas rokas. Ja spilvens lielāks, izstiepj priekšā abas rokas aptuveni 20 cm attālumā vienu no otras. Uzliek uz tām spilvenu. Ja spilvena malas nokarājas, tas jāmet laukā. Ja spilvens stāv itin braši, tad kādu laiku vēl varēs to izmantot.