Kad labāk ņemt jaunu kaķīti, ja vecais miris no slimības 1
“Vienam paziņam laukos kaķis nomira no kaķu mēra. Ģimene to ļoti pārdzīvo un vēlas dot pajumti citam mincim. Jaunajam iemītniekam vismaz divus mēnešus pirms tam esot jābūt vakcinētam ar komplekso vakcīnu, lai izstrādātos imunitāte pret šo slimību. Vai tas tiešām jādara, un vai mēris ir lipīga kaite?” Iveta Liepiņa Madonas novadā
Mēris jeb panleikopēnija ir neārstējama slimība. Tā izplatās pilienveidā, kontakta ceļā, kā arī ar izdalījumiem (fekālijām). Piemēram, pietiek slimam kaķim nokārtoties, lai, nolīstot lietum, infekcija izplatītos tuvākajā apkārtnē.
Slimībai ir vairākas pazīmes. Mēdz būt pat tā, ka ārēji vesels dzīvnieks nomirst pāris stundu laikā. Otrais variants ir saistīts ar gremošanas traucējumiem – kaķim ir vemšana, mīksta vēdera izeja. Mēris var izplatīties ne vien gremošanas traktā, izraisīt smagas elpošanas problēmas, bet arī skart gandrīz visus iekšējos orgānus.
Kaķu mēra pazīme var būt arī organisma atūdeņošanās – dzīvnieks atsakās dzert.
Slimības vīruss ir izturīgs pret dezinfekcijas līdzekļiem. Tāpēc veterinārārste Anna Avgustova iesaka pagaidīt un nākamo kaķi ņemt tikai pavasarī. – Vislabāk dezinficē auksta ziema, kailsals mūsu klimatam ir ideāls. Ne velti laucinieki uzskata: ja būs silta ziema, nākamgad slimos dzīvnieki.
Ieteicams iegādāties vismaz četrus mēnešus vecu kaķēnu, kam divu mēnešu vecumā izdarīta pirmā pote, pēc mēneša – revakcinācija. Šajā laikā dzīvniekam ir nomainījusies arī lielākā daļa zobu. Šādam kaķim ir mazāks risks saslimt. Otrs variants – ņemt pieaugušu minci, kas regulāri saņēmis kompleksās vakcīnas.
Svarīgi
Ja cilvēks ir kontaktējies ar dzīvnieku, kas inficēts ar kaķu mēri, šis vīruss var nonākt pie citiem kaķiem.