Ieteikumi alerģiskiem cilvēkiem 0
Ja cilvēkam alerģiskas reakcijas izpaužas vieglā un vidējā formā, kontrolēt situāciju iespējams ar antihistamīna medikamentiem, kas pieejami gan aerosolu, gan tablešu veidā. Ja vitamīni, dabas veltes un bezrecepšu medikamenti nelīdz, noteikti nepieciešams apmeklēt ārstu, veikt izmeklējumus un noteikt alergēnus, jo neārstēta alerģija var pāriet tās smagākajā formā – astmā.
Tā kā alerģijas cēlonis ir imūnsistēmas darbības traucējumi, cilvēkiem ar viena veida alerģijas izpausmēm ir paaugstināts risks saslimt ar cita veida alerģijām. Zinātniski ir pierādīta saikne starp respiratoro alerģiju un pārtikas alerģiju. – Ja piemīt alerģija pret alkšņu ziedputekšņiem, šo koku ziedēšanas laikā nevajadzētu pārtikā lietot ābolus, bumbierus un selerijas. Ja ir alerģija pret bērzu ziedputekšņiem, nav ieteicams ēst ābolus, bumbierus, burkānus, kivi, selerijas, tomātus. Savukārt cilvēkiem, kuriem nav tīkami lazdu ziedputekšņi, labāk atturēties no lazdu riekstiem, – stāsta “A Aptieka” pārstāvis Viesturs Deksnis.
Cilvēkiem ar ziedputekšņu alerģiju dabas ziedēšanas laikā ieteicams pēc iespējas mazāk uzturēties svaigā gaisā. Telpas vēlams vēdināt nevis kā parasti – saulainā un vējainā laikā, bet gan bezvēja laikā un vislabāk pēc lietus, kad ārā visi ziedputekšņi noplakuši. Arī pastaigās labāk doties pēc lietus. Ienākot telpās no āra, svarīgi uzreiz noģērbt virsdrēbes un tās paslēpt skapī, lai samazinātu uz apģērba esošo putekšņu izplatību mājoklī. Telpu uzkopšanā var noderēt putekļu sūcēji ar HEPA filtru.