Kad būs zināma patiesība par Ogres slimnīcas mēģinājumu pašiem diagnosticēt Covid-19? 4
Veselības inspekcijas (VI) 20.marta Ogres slimnīcas pārbaudes rezultāti par mēģinājumu diagnosticēt Covid-19 pretēji noteiktajai kārtībai būs zināmi pēc mēneša, tomēr gadījumā, ja tiks konstatēts, ka nav iesniegti visi pārbaudei nepieciešamie dokumenti, process varētu arī ievilkties, pavēstīja inspekcijas pārstāve Iveta Ragoviča.
Pārbaude veikta, jo ārstniecības iestādes mediķi 16.martā pretēji valstī noteiktajai kārtībai paši mēģinājuši diagnosticēt koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 un šim mērķim izmantojuši eksprestestu, kas sniedzis maldīgus rezultātus.
Jau ziņots, ka veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādījusi, ka Ogres slimnīca, izmantojot neakceptētu testu, ir radījusi pietiekami lielu haosu, jo, labu gribot, mediķi pēc pozitīva testa iegūšanas, nodaļās bija ieviesuši karantīnu.
“Ogres slimnīcā veica šo testu, kas uzrādīja pozitīvu rezultātu, un, nekonsultējoties ar speciālistiem, veda pacienti uz [Latvijas] Infektoloģijas centru. Veicot testu, ko references laboratorijā atzīst par drošu, tika secināts, ka pacientei nav Covid-19 pozitīvs tests,” sacīja Viņķele.
Ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, analīzes noņem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Infektoloģijas centra, “Centrālās laboratorijas” vai “E.Gulbja laboratorijas” speciālisti. Šis gadījums apliecina, ka pašdarbība nav pieļaujama, jo tai ir ļoti smagas sekas,” sacīja Viņķele.
Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs 19.marta Ogres novada domes sēdē skaidroja, ka neskatoties uz to, ka slimnīca pirmdien no rīta esot informējusi atbildīgās institūcijas, ka visas trīs tās rīcībā esošās plaušu ventilācijas iekārtas ir aizņemtas, 16.martā Ogres slimnīcā ievesta 49 gadus veca sieviete ļoti smagā stāvoklī, kurai bijusi nepieciešama neatliekama plaušu ventilācija.
“Pacientes stāvoklis bija ļoti smags un mums bija zināms, ka sieviete pirmajā marta nedēļas nogalē bijusi privātā pasākumā kopā ar cilvēkiem, kuri atgriezušies no ārzemēm. Tādēļ tika nolemts veikt viņai eksprestestu Covid-19 diagnosticēšanai. Un tas bija pozitīvs,” stāstīja Širovs.
Viņš norādīja, ka 40 eksprestestus slimnīca iegādājusies savu darbinieku veselības pārbaudēm. Četri iepriekš veiktie testi bijuši negatīvi, bet šai pacientei tas bijis pozitīvs, situāciju skaidroja slimnīcas valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka eksprestesti nav izgatavoti Ogrē, bet tie ir ražoti Ķīnā un Eiropas Savienībā sertificēti.