Kā pasargāt jūtīgas ausis, lai varētu peldēties bez bažām? 0
Man vasarā patīk peldēties, taču diemžēl mēdz iekaist ausis. Vai ir kāds veids, kā no tā pasargāties? Judīte Bērziņa Jelgavas rajonā
Atbild ausu, kakla un deguna ārste Dace Snipe: “Tā sauktās peldētāja auss gadījumā, kad ūdenī rodas ārējās auss ejas iekaisums, pirms peldēšanās tajā var iepilināt olīveļļu vai izmantot īpašu aerosolu, kas veido ausī taukainu aizsargslānīti. Savukārt pēc tam palīdzēs 2 – 3 speciāli auss ejas higiēnai paredzēti pilieni, kas radīs tajā skābu vidi. Peldoties atkārtoti, pietiek to darīt reizi dienā. Slapjās ausis ieteicams izpūst ar fēnu, nevis slaucīt ar dvieli, jo maigo ādiņu iespējams ievainot, un tad uz tās mītošās baktērijas var iekļūt auss kanālā.
Ausis no ūdens sargās mīkstie silikona aizbāžņi, kas paredzēti galvenokārt gadījumiem, kad bungplēvītē ir caurums. Peldcepure šim nolūkam nederēs.
Ja auss ārējā eja tomēr iekaisusi, tajā ieteicams iepilināt 3% borspirtu, iedzert pretsāpju un pretiekaisuma līdzekli un doties pie ausu ārsta. Speciālists izskalos strutas no auss ejas un izrakstīs antibiotiku pilienus. Sākot ārstēšanu, sāpes parasti pāriet četru dienu laikā. Pēc tam ausis divas nedēļas jāsargā no ūdens, lai atjaunotos ādas virsējais slānis un sēra kārtiņa.
Ārējās auss ejas iekaisumu var veicināt ausu berzēšana, kasīšana, tīrīšana ar vates kociņiem, regulāra austiņu ievietošana ausīs, kas var radīt ādas mikrotraumas, kā arī sēnīšu infekcija.”