
Kā mazināt stresu 0
- Neapspied emocijas. Ja kaut kas nomāc, izrunājies ar kādu, kuram uzticies!
- Lai cik saspringta būtu darba diena, atrodi kaut vai 15 minūtes, lai papļāpātu ar patīkamu cilvēku! Sirsnīgas sarunas ir laba pretstresa terapija.
- Vairāk laika pavadi ar ģimeni.
- Biežāk izraujies ārpus mājām un darba. Ir milzum daudz iespēju, ar ko aizpildīt brīvo laiku, tā kaut uz mirkli aizmirstot ikdienas raizes. Lai varētu kvalitatīvi strādāt, ir arī kvalitatīvi jāatpūšas.
- Regulāri sporto. Tas ir lielisks veids, kā atbrīvoties no spriedzes.
- Uztraukuma brīžos elpo dziļi – tā, lai, ievelkot gaisu, izplešas krūškurvis. Tas palīdz nomierināties.
- Ja nespēj pārvarēt vēlmi pārlieku bieži knibināt ādu, nekautrējies meklēt palīdzību pie ģimenes ārsta, psihologa vai cita speciālista!
Tiecoties pēc ideālas ādas, pārāk bieži mazgā seju un ziež pretpumpu līdzekļus, taču tā novājina ādas aizsargkārtu un veicina piņņu veidošanos. Smagākos gadījumos mazvērtības kompleksu mocītais vairākkārt meklē palīdzību pie plastikas ķirurga, taču tik un tā nav apmierināts ar ārējo izskatu.
Iemesli, kāpēc cilvēks nespēj sevi pieņemt, var būt ļoti dažādi: bērnībā trūcis vecāku mīlestības un atbalsta, vienaudži apsmējuši kādas izskata īpatnības dēļ, atraidījusi simpātija… Izprotot cēloņus, var vieglāk atrisināt sarežģījumus. Aizrakties līdz problēmas saknei var palīdzēt psihologs. Dažkārt vientuļi cilvēki pārlieku pievēršas ādas stāvokļa uzlabošanai un teju ar palielināmo stiklu meklē sev visdažādākās vainas, lai varētu doties pie dermatologa, kurš izrāda rūpes, pajautā, kā klājas, neapzināti pacientam kompensējot uzmanības
trūkumu un saskarsmes deficītu.