Foto – Fotolia

Kad 2017. gadā gaidāms dižčika laiks? Laba ziņa – pirmās briesmas jau garām! 1

Dižčiks ir laiks, kad Merkurs atrodas retrogrādā, sevišķi, ja tas sakrīt ar čika laiku. Šajā laikā nevajadzētu akli uzticēties informācijai, sākt ar tirdzniecību, transportu, komunikāciju saistītus projektus, rūpīgāk jāizmanto arī saziņas līdzekļi (vēstules, tālrunis, e-pasts). Dižčika laikā nav vēlams iegādāties tehniskas lietas (auto, datoru un citu tehniku, mobilās ierīces u. c.), uzskata astrologs Kristaps Baņķis, kurš savulaik ieviesa šo jaunievedumu. Bet daļa dižčika laikā prātā ienākušo pat visai fantastisko ideju, pēc šā laika perioda izvērtējot, var izrādīties ļoti noderīgas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Tuvinātu (ar precizitāti līdz vienai dienai) dižčika laiku šim gadam var atrast 2017. gada “Astronomijas un astroloģijas avīzē” Ingunas Balgalves rakstā “Planētu retrogrādie stāvokļi” (sk. 26. lpp.).

Dižčika laikus iespējams atrast arī vairākos interneta resursos. Tomēr jāņem vērā, ka brīdī, kad planēta, tostarp Merkurs, maina savu kustību no tiešās uz retrogrādo un otrādi, tas līdz pat stundai var praktiski stāvēt uz vietas. Tāpēc noteikt dižčika laika iestāšanos un izbeigšanos ar precizitāti līdz pat minūtei, kā tas parasti pieņemts astroloģiskajās tabulās, ir zināms izaicinājums, un to autori (kā, piemēram, šajā resursā) dažreiz norāda uz to aptuvenību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šeit dižčika laiki 2017. gadam doti pēc Latvija laika un balstīti uz trim internetā pieejamiem resursiem (http://www.astrologyhoroscopereadings.com/2017-mercury-retrograde-calendar.html, http://www.moontracks.com/mercury_ingress.html un http://www.findyourfate.com/astrology/today-mercury-retrograde.asp).

Manuprāt, to sākuma un beigu momenti ir ar precizitāti līdz 10 minūtēm un pareizāk būtu šo laika sprīdi pirms un pēc dižčika sākuma un beigu momentiem uzskatīt par zināmu pārejas posmu – laiku, kurā notiek kosmosa pārkārtošanās.

Pirmais dizčika posms jau beidzies (tas ilga līdz 8. janvāra plkst. 11:43).

Vēl šogad gaidāmi trīs dižčika periodi:
* no 10. aprīļa plkst. 2:14 līdz 3. maijam plkst. 19:27;
* no 13. augusta plkst. 4:00 līdz 5. septembrim plkst. 14:29;
* no 3. decembra plkst. 9:34 līdz 23. decembrim plkst. 3:51.

Ivars Šmelds,
“Astronomijas un astroloģijas avīzes” sastādītājs

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.