Foto-LETA

Kabanovam disciplinārlieta – kā pīlei ūdens 0

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nākamtrešdien vērtēs deputātu Nikolaju Kabanovu (“Saskaņas centrs”), kurš darba laikā parlamentā esot atradies alkohola reibumā. Pašu vaininieku tas neuztrauc, arī nekāds sods viņam īsti nedraud.

Reklāma
Reklāma

 

“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Iesniegumu par Kabanova uzvedību 25. septembra Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē sagatavojusi gan deputāte Inita Bišofa (Reformu partija), gan četri Nacionālās apvienības (NA) deputāti. Viņuprāt, Kabanovs sēdes laikā uzvedies deputātam nepiedienīgi, traucējis kolēģu pilnvērtīgu darbu un diskreditējis parlamenta tēlu sabiedrībā. Iesniegumos lūgts izvērtēt Kabanova uzvedības atbilstību vairākiem deputāta ētikas kodeksa pantiem. Turklāt I. Bišofa savā iesniegumā aicinājusi pievērst uzmanību arī apakškomisijas vadītāja Raivja Dzintara (NA) rīcībai, jo viņš neesot pietiekami stingri vērsies pret iereibušo deputātu.

Jau ziņots, ka N. Kabanovs Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē, kur tika skatīts jautājums par Rīgas 40. vidusskolas nelojālo skolotāju Vladislavu Rafaļski, esot taisījis dažādas grimases un saucis, ka Rafaļski vajadzētu nošaut. Viņam tuvāk sēdošie tautas kalpi arī sūdzējušies, ka no Kabanova nācis alkohola smārds.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, izvērtējot saņemtos iesniegumus, vakar nolēma ierosināt disciplinārlietu pret Kabanovu. Tās izskatīšana paredzēta nākamo trešdien un uz sēdi tikšot aicināts gan pats vaininieks, gan Valsts darba inspekcijas eksperti, kas skaidros, kā ar dzērājiem cīnās parastās darbavietās, gan Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš, lai paskaidrotu Saeimas specifiku, jo deputāta imunitāte pasargā tautas kalpus no alkohola pārbaudēm. Pret R. Dzintaru pagaidām lieta nav ierosināta, jo viņš kā apakškomisijas vadītājs neesot neko pārkāpis. Replikas par nošaušanu esot ļaunākajā gadījumā “neveiksmīgs joks” un debašu gaitā starpsaucieni ir atļauti.

 

Smagākais soda mērs, ko deputātam var piešķirt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, ir rakstveida brīdinājums, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”. Taču, kā atzīmēja vairāki komisijas deputāti, Kabanovam, ja vien viņš pats neatzīsies, visticamāk, nedraud pat tas.

 

No incidenta pagājis pārāk ilgs laiks, lai pierādītu, ka viņš bijis alkohola reibumā. “Man pašam nav nekādu šaubu, ka Kabanovs bija pilns kā piekrastes lielgabals, bet pierādīt neko mēs vairs nevaram, jo analīzes nav veiktas. Ar video un audio ierakstiem vien nepietiek,” rokas noplātīja deputāts Kārlis Seržants (ZZS).

“Man vienalga, lai viņi ierosina, nebūs jau pirmā reize,” smaidīdams komisijas lēmumu komentēja Kabanovs, kurš pērn tika sodīts par deputāta zvēresta pārkāpumu, parakstoties par divvalodības referendumu, bet pirms vairākiem gadiem – par deguna šņaukšanu valsts karogā. Uz nākamnedēļ paredzēto Mandātu komisijas sēdi viņš, visticamāk, nemaz neiešot, jo atradīšoties ārpus Latvijas. Gadījumā, ja tomēr izdosies ierasties, viņš noliegšot, ka atradies parlamentā alkohola reibumā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.