Foto: Freepik

Kā ziemas periodā nenodarīt pāri telpaugiem? 0

Diemžēl daudzi puķu mīļotāji tieši gada aukstajos mēnešos puķu laistīšanā pieļauj kļūdas, kuras bieži vien nelabvēlīgi ietekmē augu tālāko likteni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Daudzi uzskata, ka ziemā istabā ir gana silts gaiss, augsne ātri izkalst, tādēļ pārcenšas ar laistīšanu, taču patiesībā augu sakņu sistēma ziemā strādā daudz lēnāk nekā pavasara un vasaras siltajos mēnešos, līdz ar to mitruma uzsūkšana notiek ievērojami lēnāk.

Pārlieku liels mitrums padara augsni skābu un rada pūšanas procesus sakņu sistēmā, īpaši bīstams tas ir augiem, kas novietoti uz vēsas palodzes. Trauksmes signāls, ka ar puķes mitrināšanu kaut kas nav kārtībā, ir dzeltējošas lapas un mitra augsne. Ieraugot šādas pazīmes, augu vajadzētu izņemt no puķu poda un ļaut tam nedaudz apžūt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ir redzamas bojātas saknes, tās jāapgriež. Pēc tam, kad augsne apžuvusi, puķi liek atpakaļ puķu podā un turpmāk ļoti uzmanīgi seko , lai tā netiktu pārlaistīta. Ziemā puķēm patiks ikrīta “duša”, uzsmidzinot siltu ūdeni no pulverizatora.

Ziemā jābaro mazāk

Otra raksturīga kļūda, ko pieļauj puķu mīļotāji, ir augu pārbarošana ar dažādiem mēslojumiem. Ziema ir pasīvais periods, tādēļ pārlieku liela centība auga mēslošanā var kaitēt auga saknēm. Ja ir radusies pamatota nepieciešamība pēc mēslojuma ziemas periodā, tad tam ir jābūt ļoti vājas koncentrācijas.

Daudziem augiem ziemas periodā patiks ne tikai reta laistīšana, bet arī pietiekami zema temperatūra, piemēram, fuksijām, hortenzijām, pelargonijām. Šos augus nevajadzētu laistīt biežāk kā reizi mēnesī. Jālaista tik, lai augsne pilnībā neizžūtu. Nedaudz biežāk ar istabas temperatūras ūdeni jālaista orhidejas, ciklamenas.

Sīpolpuķēm, piemēram, amariļļiem un citām, jāraugās, lai augsnes virskārta būtu nedaudz mitra tad, kad puķe gatavojas ziedēt. Visretāk var laistīt sukulentus, kas pārziemo uz palodzes . Jāatceras, ka jebkuram sukulentam pārlaistīšana ir bīstamāka par sausumu. Ja sukulentiem netiks nodrošināts pienācīgs miera periods, tie vēlāk var neiepriecināt ar ziedēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.