Foto – Sergejs Akuraters

Kā ziemā uzglabāt begonijas? 0

Plēves būdā iesētās begonijas tagad krāšņi uzziedējušas. Kā tās pareizi saglabāt pa ziemu?
 VENERANDA Liepājā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Nav īsti skaidrs, par kādām begonijām ir runa. Pēc Nacionālā botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas asistentes Ilmas Neretas teiktā, iepodotus ilgziedu begoniju (leduspuķu) mātesaugus visērtāk uzglabāt vāji apkurinātā telpā vai arī istabā, atrodot pietiekami gaišu vietu. Optimālā temperatūra +14…+18 °C.

Jāuzmanās, lai tumšajos ziemas mēnešos augi neizstīdz. Jo siltāka telpa, jo vairāk dzinumi gribēs augt, bet nosacītā miera periodā tas nav vajadzīgs. Nedrīkst pārliet, jo lieks mitrums var izraisīt lakstu pūšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ilgziedu begonijas (Begonia semperflorens) jeb leduspuķes parasti sēj janvārī, dēstus vairākkārt pārpiķē. Pirmie ziedi tām parādās pēc 95 – 110 dienām no uzdīgšanas. Daudz vienkāršāk šos augus pavairot ar spraudeņiem. Pa ziemu svarīgi saglabāt labi koptu mātesaugu, lai varētu iegūt vairāk kvalitatīvu spraudeņu. Tos sprauž februārī vai marta sākumā mitrā substrātā, pārsedz ar agrotīklu vai polietilēna plēvi un regulāri vēdina. Apsakņotos spraudeņus iepodo un turpina cītīgi kopt līdz pavasarim un stādīšanai ārā, ievērojot vienmērīgu mitruma un siltuma režīmu.

Kamolbegonijas (Begonia x tuberhybrida) sēj jau decembra beigās vai janvāra sākumā. No sēklām sētās kamolbegonijas uzzied apmēram pēc sešiem mēnešiem. Vienkāršāks, ne tik darbietilpīgs ir otrs šo augu saglabāšanas un pavairošanas paņēmiens. Lai pavairotu veģetatīvi, rudenī pēc pirmajām salnām kamolbegonijas izrok un apžāvē, kamēr stublājs viegli atdalās no bumbuļa. Tad bumbuļus liek sausā substrātā (piemēram, smiltīs, kūdrā) un glabā +10…+12 °C temperatūrā. Parasti februārī vai martā sāk parādīties asniņi. Ja vēlas pavairot kādu no šķirnēm, bumbuli sagriež tā, lai pie katras daļas būtu asns. Griezuma vietas apkaisa ar kokogles pulveri. Gan sadalītos, gan veselos bumbuļus sekli iestāda lapu trūdzemē vai bagātinātā kūdras maisījumā, sāk laistīt un pārvieto uz siltākām telpām (+20 °C), kur tie ātri iesakņojas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.