Kā vislabāk tīrīt vannasistabu, lai tā būtu spodra 0
Gan jau katrs ir sapņojis par gaišu, modernu un mirdzošu vannasistabu. Taču mūsdienīga santehnika un skaistas flīzes nedos gaidīto elegances efektu, ja šajā telpā nevaldīs ideāla spodrība.
Vannasistabai jāiztur liela slodze, jo to izmanto visi ģimenes locekļi. Kaļķainais ūdens veido nosēdumus uz krāniem, dušas, vannas, flīzēm un dušas kabīnes stikliem. Gar tualetes poda malām krājas grūti notīrāms urīnakmens. Ja nav labas ventilācijas, telpā var rasties pelējums. Kā vannasistabu sakopt ātri un efektīvi?
Skābie un sārmainie tīrīšanas līdzekļi
Arī tad, ja virtuvē un vannasistabā būs ieklātas vienādas flīzes, tīrīšanai vajadzēs atšķirīgus līdzekļus. Skābie tīrīšanas līdzekļi (pH mazāks par 7; jo šis skaitlis mazāks – jo līdzeklis skābāks) labi šķīdina kaļķa, dzelžaina ūdens un urīnakmens nogulsnes. Savukārt sārmainie līdzekļi, kuru pH lielāks par 7, notīra taukus un sadzīves netīrumus. Vannu klāj kaļķakmens nogulsnes, mēdz būt nosēdumi no ūdens, kurā ir daudz dzelzs oksīda. Tos likvidēs skābie tīrīšanas līdzekļi. Vannā ir arī netīrumi, kas palikuši, cilvēkam mazgājoties, un ziepju, dušas želejas nosēdumi. Ar tiem tiks galā sārmainie līdzekļi. Tāpēc vanna, iespējams, jātīra ar diviem līdzekļiem: vispirms ar sārmaino, ko noskalo ar ūdeni, lai nepaliek balta kārtiņa, un pēc tam ar skābo līdzekli. Turpmāk vienreiz var tīrīt ar sārmaino, nākamreiz – ar skābo. Nelaime vien tā, ka uz amatieriem domātajiem līdzekļiem ne vienmēr norādīts pH.
Vannasistabā sienas flīzes ar laiku zaudē spožumu, jo ūdens iedarbībā pārklājas ar kaļķa kārtiņu. Tās tīra ar skābu līdzekli. Ja vēl beigās nospodrināsiet ar mikrošķiedras lupatiņu, jūsu vannasistaba mirdzēs.
Rīkojieties uzmanīgi, ja uz flīzēm ir zeltījumi! Iespējams, parastie tīrīšanas līdzekļi tos var noberzt, tāpēc rūpīgi jāizlasa instrukcija.
Grīdas flīžu šuves apstrādā ar koncentrētāku sārmainu tīrīšanas līdzekli, pagaida, lai iedarbojas, un cītīgi berž ar birsti vai švammi. Ja līdzeklim pievienots hlors, tas šuves arī pabalinās, padarot gaišākas.
Vannai un podam der izmantot atšķirīgus tīrīšanas līdzekļus. Pods un parasti arī vannasistabas izlietne ir no fajansa, uz to skābe neiedarbojas. Tomēr jābūt uzmanīgiem, ja izlietnei ir hromēta notece, jo skābie līdzekļi bez antikorozijas piedevām to var sabojāt. Podu var tīrīt ar stipri skābu līdzekli, kas tiks galā gan ar dzelzs oksīdu, gan kaļķakmens un urīnakmens nosēdumiem.