Kā vērtējat Latvijas olimpiešu sniegumu Londonā? 0
Anna Korvena-Kosakovska: “Lai gan ikdienā neesmu sporta aktivitāšu cienītāja, tomēr olimpiskās spēles ir notikums, kam lielā mērā izdevās ielauzties arī manā ikdienā. Īpaši pēc tam, kad uzzināju, ka mūsu sportisti ieguvuši godalgotas vietas pludmales volejbolā, ar ģimenes locekļiem ik dienu sākām skatīties spēļu translācijas. Patīkami pārsteidza Inetas Radēvičas un Māra Štromberga starti. Taču īpaši jutu līdzi meitenei no dzimtās pilsētas Daugavpils – Anastasijai Grigorjevai. Uzskatu, ka mūsu sportisti sevi lieliski parādīja, liekot izskanēt Latvijas vārdam pasaulē. Kārtējo reizi sapratu, ka mums ir cilvēki, ar kuriem varam lepoties.”
Sandra Kuzmina: “Šā gada olimpiskās spēles neskatījos. Tikai pēc tam internetā izlasīju, ka mūsējie izcīnījuši divas medaļas. Par to, protams, liels prieks.”
Māris Mediņš: “No sirds jutu līdzi un turēju īkšķus par mūsējiem. Visvairāk pārdzīvoju par novadnieci Inetu Radēviču. Lai gan 4. vieta ir lielisks rādītājs, tomēr kā izbijis vieglatlēts zinu, ko sportistam nozīmē uzvara un cik ļoti kremt, ja no medaļas šķir vien tāds nieka attālums. Taču domāju, ka viņa ir lieliskā fiziskā formā un šis sasniegums kalpos par motivāciju turpmākiem treniņiem. Ar aizrautību sekoju līdzi šķēpmešanai. Biju pārliecināts, ka arī Vadims Vasiļevskis izcīnīs medaļu, taču šoreiz nekā. Kopumā uzskatu, lai gan medaļu mums nav daudz, tomēr rādītāji nebūt nav no sliktākajiem un saviem sportistiem varam uzgavilēt.”
Vitālijs Ostrovskis: “Tā kā pēdējo nedēļu laikā biju pamatīgi noslogots darbā, šā gada olimpisko spēļu vērošanai neatlika laika. Tīmeklī gan pastāvīgi sekoju olimpiādes rezultātiem. Jau atkal pozitīvu pārsteigumu sagādāja Māris Štrombergs, kurš saglabāja pirms četriem gadiem Pekinā izcīnīto titulu. Lai gan visvairāk, protams, jutu līdzi pašmāju sportistiem, uzmanību piesaistīja arī citu valstu talantīgākie un biežāk godalgotie jaunie censoņi.”
Viktorija Janukova: “Uzskatu, ka no Latvijas uz olimpiskajām spēlēm aizbrauca pārāk daudz sportistu. Kvantitātes vietā varētu vairāk padomāt par kvalitāti, proti, ieguldot atsevišķu rezultatīvāko jauno atlētu sagatavošanā. Šogad olimpiskās spēles bija īpaši daudzveidīgas un pārdomātas, un ticu, ka Latvija tika pamanīta. Pati visvairāk jutu līdzi Aināram Kovalam, lielas cerības liku arī uz Inetu Radēviču.”
Aleksejs: “Gribētos, lai Latvijai būtu vairāk medaļu, bet kopumā mūsu olimpiskās izlases rezultātus vērtēju kā labus. Ļoti pārsteidza pludmales volejbolistu pāris Pļaviņš/Šmēdiņš. Uzvara mačā pret spēcīgo ASV komandu un saņemtā bronzas medaļa iepriecināja ne tikai līdzjutējus, bet arī izraisīja rezonansi pārējā pasaulē. Visvairāk jutu līdzi mūsu volejbolistiem.”
Uzziņa
Latviju Londonas olimpiskajās spēlēs pārstāvēja 46 sportisti 12 sporta veidos. Tā bija viena no lielākajām Latvijas delegācijām olimpisko spēļu vēsturē.
Latvijas sportisti izcīnīja divas medaļas: vīriešu BMX riteņbraukšanā zelta medaļu ieguva Māris Štrombergs, kļūstot par divkārtēju olimpisko čempionu; pludmales volejbolā bronzas medaļa tika pludmales volejbola duetam Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam, kuri uzrādīja labāko pludmales volejbola rezultātu mūsu valsts vēsturē.