Pirms un pēc katras mandalas veidošanas svarīga meditācija 0
Katru reizi, kad nolemjam zīmēt mandalu, mums jāsajūt iekšēju nepieciešamību strādāt ar sevi un savām emocijām. S. Makarova stāsta, ka katra nodarbība tiek iesākta ar meditāciju. Tās ir divarpus stundas, kuras katrs velta tikai sev, sevis izzināšanai un iepazīšanai. Meditācija palīdz atbrīvoties no dienas laikā uzkrāta stresa un negatīvajām sajūtām. „Nodarbību laikā parasti ir vairāki uzdevumi. Neviena lekcija nav iestudēta. Viss rit pēc sajūtām. Piemēram, šobrīd ir pilnmēness un nāk agresīvas enerģijas. Šādā gadījumā mēs vairāk meditētu, lai kaut kā šo enerģiju transformētu. Arī katras nodarbības beigās ir meditācija. Īpaši svarīga tā ir reizēs, ja veidojam mandalas, jo, lai kaut ko sevī ieliktu, jāatbrīvojas no tā, kas ir lieks.”
Arī mājās, ja veidojam mandalu ar mērķi atbrīvoties no kaut kādām emocijām, no liekām enerģijām, S. Makarova iesaka nodoties kaut vai pāris minūšu garai meditācijai, lai tukšā vieta no jauna nepiepildītos ar to pašu no kā mēs jau atbrīvojāmies.
„Ja cilvēks nemāk meditēt, tad viņš var mierīgi pasēdēt paelpot, sakoncentrēt uzmanību savā sirsniņā, tā būs viņam meditācija. Tāpat viņš var pateikt paldies sev, noskaitīt pateicības lūgšanu, pateikties visiem, kas viņu mīl, kurus viņš mīl; paldies debesīm, paldies eņģeļiem. Šādā veidā mēs tukšajā vietā iepildām mīlestības enerģiju,” dalās S. Makarova.