Publicitātes foto

Kā uzzināt par savām iespējām atļauties kredītu? 0

Ja radusies vajadzība aizņemties konkrētu naudas summu, vispirms vajadzētu aprēķināt iespējamo maksimālo summu, kuru aizņemties. Jāuzsver, ka veicot šādus aprēķinus nevajadzētu pieņemt intuitīvus lēmumus un veikt aptuvenus un paviršus aprēķinus, citādāk var sanākt iekulties finanšu problēmās, kuru atrisināšana var aizņemt pat gadus. Gudriem.lv rekomendē trīs aprēķinu veidus un neliela testa aizpildīšanu ar kura palīdzību sapratīsiet budžetam piemērotāko aizņēmuma summu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Lasīt citas ziņas

Vērā netiks ņemtas hipotekārā kredīta saistības, jo tādā gadījumā jāizmanto citi nosacījumi, kas palīdzēs aprēķināt maksimālo aizņēmuma summu. Pastāv pieņēmums, ka mājsaimniecībai hipotekārā kredīta atmaksai nevajadzētu izmantot vairāk par 40% no kopējiem ienākumiem. Jā piebilst, ka tas attiecas tikai un vienīgi uz oficiāli iegūtiem ienākumiem, citus ienākumu avotus bankas nepieņems kā derīgus. Piemēram, ja divu cilvēku mājsaimniecībā ikmēneša oficiālie ienākumi ir 1500 eiro, tad kredīta atmaksai nevajadzētu novirzīt vairāk kā 600 eiro mēnesī. Meklējot dzīvokli, kam banka izsniegs kredītu vajadzētu vadīties pēc šī aprēķina.

Gadījumā, kad tiek apsvērta iespēja pieteikties patēriņa kredītam, aprēķinu nosacījumi ir atšķirīgi. Gudriem.lv piedāvā iepazīties ar trīs aprēķinu veidiem, kas palīdzēs noteikt maksimāli iespējamo patēriņa kredīta apmēru tā, lai tais būtu Jūsu budžetam piemērots.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noteikums nr. 1 – Aizdevuma summa nevar būt lielāka par 20% no Jūsu gada ienākumiem.

Iedomāsimies, ka mājsaimniecības ikmēneša ienākumi ir 1500 eiro, kas nozīmē, ka gadā tie ir 18 000 eiro. Aprēķinām, ka 20% no šīs summas ir 3600 eiro, attiecīgi tieši tik lielai summai Jūs varat pieteikties. Šo summu vajadzētu uzskatīt par maksimāli pieņemamo patēriņa kredītu summu, kuru nekādā gadījumā nevajadzētu pārsniegt.

Noteikums nr. 2 – ikmēneša maksājumi nevar būt lielāki par 10% no Jūsu mēneša ienākumiem.

Atkal pieņemsim, ka divu cilvēku mājsaimniecības ienākumi ir 1500 eiro. Iedomāsimies, ka viņiem ir saplīsis ledusskapis un vienīgā iespēja iegādāties jaunu ledusskapi ir izmantojot tādu kredītu veidus kā ātrais kredīts vai patēriņa kredīts. Šādā situācijā 10% no 1500 eiro ir 150 eiro – šī ir maksimāli pieņemamā summa, kuru var novirzīt ikmēneša kredīta maksājumiem. Protams, šeit vērā jāņem arī kredīta atmaksas termiņš, proti, noformēt kredītu uz vienu gadu viennozīmīgi būs lētāk un izdevīgāk nekā gadījumā, ja noformēsiet kredītu uz diviem gadiem un pārmaksāsiet aizdevuma procentus.

Nosacījums nr. 3 – aprēķiniet savus izdevumus!

Finanšu speciālisti nereti izmanto baltu papīra lapu uz kuras stabiņā saraksta visus mājsaimniecības izdevumus. Nepieciešams godīgi uzskaitīt visus izdevumus, tāpat nevajadzētu aizmirst uzskaitīt tādus izdevumus kā ikmēneša maksājumi komunālo izdevumu segšanai, pārtika, apģērbs, transports u.c. Pēc šīs summas aprēķināšanas vajadzētu ierēķināt vēl 10 – 20% tādiem neparedzētiem izdevumiem kā medicīnas izdevumiem uz medikamentu iegādei, steidzamam remontam u.c. Galā tiek iegūta summu, kuru var izmantot ikmēneša kredītsaistību dzēšanai, jāpiemin, ka ieteicams neņemt visu maksimāli pieejamo summu, bet 70 – 80% no tās.

Reklāma
Reklāma

Svarīgi, ka šādā gadījumā mājsaimniecībai rodas lieki līdzekļi, kurus var izlietot remonta veikšanai, ceļojumam un citu lietu iegādei, tāpat pāri palikusī summa nodrošinās to, ka mājsaimniecība izvēlējusies tādu kredīta summu, kas neradīs problēmas ģimenes budžetam.

Kad labāk nevajadzētu ņemt kredītu?

* Tad, ja kopējie ikmēneša maksājumi kredītsaistību segšanai ir lielāki par 40% no Jūsu ienākumiem
* Tad, ja pēc kredītsaistību segšanas atlikusī naudas summa nav pietiekama, lai mājsaimniecība varētu atļauties pārējos ikmēneša izdevumus.
Gudriem.lv sagatavojis „kredīta termometru”, kas noteiks Jūsu mājsaimniecības budžeta temperatūru.
* Ja Jūsu parādsaistību un ienākumu attiecība ir 50:50, tad termometrs rāda „karsts”. Tik augsta parādu un ienākumu attiecība ir pārāk augsta un rada lielus riskus iekļūt finansiālā ķezā.
* Parādsaistību un ienākumu attiecība ir 30:70, termometrs rāda „pieņemami”. Tāda parādsaistību un izdevumu attiecība ir pieņemama, bet Jums tomēr varētu būt problēmas ar visu saistību segšanu.
* Parādsaistību ienākumu attiecība ir 15:85, termometrs rāda „labi”. Pie šādas attiecības Jums sokas ļoti labi, tā tik turpināt!
* Parādsaistību un ienākumu attiecība ir 10:90, termometrs rāda „teicami”. Pie šādas attiecības Jūs bez liekiem uztraukumiem protat plānot savu budžetu, apsveicam!

Gudriem.lv iesaka atbildīgi izvērtēt savas iespējas aizņemties, kā arī rūpīgi izpētīt visus iespējamos kredītu variantus.