Foto-LETA

Kā tikt vaļā no skujgraužiem? 0

“Kalnu priedīti apsēduši melni tārpi, visas skujas noēstas. Vai kociņu vēl var glābt?
” Biruta Kalnberga Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
Kokteilis
FOTO. Pavāru dejas ap katlu var beigties nepatīkami jeb kas notiek Kremļa ķēķī: “Putins grib ēst tā, kā ēda bērnībā Ļeņingradā”
Lasīt citas ziņas

Kociņu var glābt, bet, lai izvēlētos piemērotu ierobežošanas paņēmienu vai augu aizsardzības līdzekli, nepieciešama kaitēkļa precīza diagnostika.

Postītāji varētu būt priežu zāģlapseņu, vērpēju, mūķeņu kāpuri vai vēl kādi citi skujgrauži. Minēto sugu kāpuri gan nav pilnīgi melni – to krāsa var būt no zaļganas līdz pelēcīgai vai brūnai. Ieteicams sazināties ar Valsts augu aizsardzības dienesta Nacionālo fitosanitāro laboratoriju (Rīgā, Lielvārdes ielā 36/38, tālr. 67550950) un nogādāt kaitēkļa paraugu diagnosticēšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja bojājumi konstatēti nelielā platībā vai uz atsevišķām kalnu priedītēm, kāpuri jānolasa un jālikvidē. Stipri invadētus skujkokus, kas izauguši līdz krūšu augstumam, parasti apstrādā ar kādu no insekticīdiem. Ja krūmi aug­stāki, izmanto sistēmas iedarbības insekticīdu, darba šķidrumu uzlejot uz saknēm. Tad kopā ar ūdeni augi uzņem arī preparāta darbīgo vielu, izplatot to pa stumbriem un zariem, tādējādi noindējot skujgraužus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.