Kā tikt vaļā no ozolu miltrasas 0

“Nesen esam sākuši dzīvot lauku mājā, kur apkārt aug koki, ir arī divi lieli ozoli. Pagājušajā gadā ozoliem lapas bija bāli zaļas. Ja tā ir miltrasa un parādās arī šovasar, kā tik lieliem kokiem to apkarot?” 
Iluta K. Alūksnes novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Aunam olu kultenis, Vēžiem – mīksti vārītas. Kāda veida brokastu olas ir atbilstošas tavai zodiaka zīmei
TV24
“Kāpēc ir tik astronomiskas cenas par zobu izraušanu? Tās šprices ir no zelta?” 229
“Ja jūs uzpildāt degvielu šādā veidā, jūs esat idiots!” Eksperts ceļ trauksmi, mudinot autovadītājus izvairīties no plaši izplatītas kļūdas degvielas uzpildes stacijās
Lasīt citas ziņas

Pie vainas tiešām varētu būt ozolu miltrasa. Lieliem kokiem tā parasti nenodara būtisku kaitējumu, tāpēc to nekā īpaši neierobežo. Tiesa, stipri inficētie dzinumi laikus nepārkoksnējas un ziemā apsalst, tāpēc pavasarī kokam vainagā redzami nokaltuši dzinumi, kas pamazām vēja ietekmē nobirst. Iepriekšējā vasara bija vēsa un lietaina, šādi laika apstākļi veicināja dažādu slimību, tostarp miltrasas attīstību. Ja nākamvasar būs vairāk saules un mazāk nokrišņu, miltrasa, visticamāk, neizplatīsies vai arī parādīsies tikai rudenī.

Ko darīt? Ja ozolus ieskauj un apēno citi lapu koki, a/s “Latvijas valsts meži” meža aizsardzības un apsardzības vadītājs Indulis Brauners iesaka tos nocirst, lai netraucē gaisa apmaiņai ozolu zaros. Lai mazinātu miltrasas infekcijas iespējamību, rudeņos ieteicams savākt nobirušās lapas. Ozolu lapas gausi sadalās, tāpēc tās labāk nelikt komposta kaudzē, bet ie­rakt zemē satrūdēšanai. Viss pārējais ir dabas mātes rokās.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.