Kā tievākai dzīvei palīdz akupunktūra, ājūrvēda un aromterapija 0
Ne tikai dūriens ausīs
Austrumu medicīnai ir savs skatījums uz to, kāpēc krājas liekais svars un kā no tā tikt vaļā. Ķermeņa iekšējās un ārējās harmonijas atjaunošanai der aktivizēt paša organisma dabiskās spējas.
Akupunktūra jeb adatu terapija ir viena no Ķīnas tradicionālās medicīnas sastāvdaļām. Tā palīdz samazināt svaru, uzlabojot organisma vielmaiņu un mazinot bada sajūtu.
“Svars ir tikai viens no trim parametriem, kas raksturo veselības stāvokli. Tas atkarīgs arī no abiem pārējiem – šķidrumu, tajā skaitā asiņu pH līmeņa jeb skābes indeksa un ķermeņa temperatūras. Visi trīs kopā nodrošina iekšējo orgānu pareizu darbību,” stāsta Netradicionālās medicīnas un akupunktūras asociācijas prezidents profesors Nikolajs Nikolajevs.
Liekais svars, kas rada diskomfortu, liecina, ka izjaukts enerģētiskais līdzsvars un orgāni, kuri atbildīgi par enerģijas izmantošanu un tās rezervju atjaunošanu, nedarbojas normāli.
Tauki ir enerģijas rezerve, kas paredzēta pēkšņām slodzēm, kas nav atbilstošas uzņemtās pārtikas enerģētiskajai vērtībai. Taču šīm rezervēm jābūt atjaunojamām. Arī pārtikas produkti taču nevar stāvēt ledusskapī nedēļām ilgi. Ja šīs rezerves netiek izmantotas glikozes veidošanai un enerģijas patēriņa segšanai, noteikti jāmeklē vaininieks.
Ar adatu terapiju iespējams aktivizēt žults atteci, kā arī noteiktus gremošanas sistēmas posmus, iedarbojoties uz akupunktūras punktiem, kas izvietoti uz 12 meridiāniem un saistīti ar sešām iekšējo orgānu sistēmām. Svara mazināšanai nozīmīga ir arī tā dēvētā mikrosistēma, kas atrodas uz auss gliemežnīcas.