Publicitātes foto

Kā taupīt naudu, ja trūkst gribasspēka? 0

Bieži vien cilvēki ļoti labi apzinās to, ka viņi dzīvo pāri saviem līdzekļiem un ka lietas labā kaut ko vajadzētu darīt. Viņi ir noguruši no tā, ka naudas bieži vien nepietiek un ka ir jāņem imprumut rapid jeb ātrie kredīti. Iespējams, viņi pat zina, kur tieši ir problēma un kā to visu vērst par labu, bet visi centieni sākt dzīvot taupīgāk ir cietuši neveiksmi viena iemesla dēļ – viņiem trūkst gribasspēks, lai sevi ierobežotu. Tas patiešām var būt ļoti būtisks šķērslis, taču tāpēc vien nevajadzētu visam atmest ar roku. Šeit būs vairāki veidi, kā palīdzēt sev taupīt un krāt naudu.

Reklāma
Reklāma

1. Uzstādiet sev ļoti konkrētus mērķus

Kokteilis
“Neizslēdzu, ka tiks ierosināta lieta par novešanu līdz pašnāvībai.” Anna Sedokova tikusi intervēta saistībā ar Jāņa Timmas aiziešanu mūžībā 25
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Ļoti bieži problēma ir nevis gribasspēka trūkumā, bet gan motivācijas trūkumā. Proti, jums nav pietiekoši liela gribasspēka, jo jūs līdz galam neredzat jēgu krāt. Jums ir uzstādīts vispārīgs mērķis – dzīvot taupīgāk vai veido iekrājumus, taču tie ir beztermiņa mērķi, kuri tā arī nekad netiks sasniegti. Jums ir jāuzstāda konkrētāki mērķi, piemēram, iekrāt 1 000 eiro ārkārtas situācijām. Tad jums būs konkrēts limits, uz ko tiekties un ko mēģināt sasniegt. Ja vienkārši gribat dzīvot taupīgāk, uzstādiet sev mērķi katru mēnesi ietaupīt konkrētu summu vai procentus.

2. Sekojiet savai naudai

Vēl viens būtisks iemesls, kāpēc daudzi nespēj taupīt un iekrāt naudu, ir tāds, ka viņi neredz, cik ātri tā pazūd, un tas jau atkal mazina motivāciju. Naudai ir rūpīgi jāseko līdzi. Ja pārsvarā izmantojat bezskaidras naudas darījumus, pierakstiet visus savus izdevumus, lai redzētu, cik patiesībā dārgi izmaksā ik rīta kafija kioskā vai spontāni nopirktie našķi veikalā. Vēl labāks variants ir pirkumiem izmantot tikai skaidru naudu, jo tad būs grūtāk no tās šķirties. Ja redzēsit, ka jums makā ir konkrēta naudas summa un ka liela daļa no tās aiziet nevajadzīgiem niekiem, jums, iespējams, radīsies daudz lielāka motivācija to netērēt.

3. Vispirms maksājiet sev

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr ne vienmēr problēma ir motivācijas trūkumā, ko izraisa finanšu plūsmas necaurspīdīgums. Reizēm pat nospraustie mērķi un tēriņu pārskatāmība nepalīdz. Tad atliek vienīgi nodrošināties, lai jūs nevarētu tērēties, pat ja to gribat. Viens no variantiem, kā to paveikt, ir atlikt konkrētu summu vēl pirms esat veikuši jebkādus citus maksājumus. Tikai tad jūs varat būt pārliecināti, ka jūs nepadosities un vājuma brīdī neiztērēsit visu savu lieko naudu, jo tās jums vienkārši nebūs. Vislabāk ir izmantot automātisko iekrājumu kontu, uz kuru konkrētā datumā automātiski tiek pārskaitīta konkrēta naudas summa.

4. Nodrošinieties paši pret sevi

Tomēr arī tad, ja naudu atliekat savlaicīgi, tas nenozīmē, ka tā nebūs jums pieejama. Ja liksit to krājkontā, naudas ieguve būs apgrūtināta, taču ne neiespējama, līdz ar to jūs tāpat varat to nejauši iztērēt, kad uznāks kāds vājuma brīdis. Ja baidāties, ka nespēsit sevi kontrolēt, visus iekrājumu nododiet savai uzticības personai un ļaujiet tos atdot vien tad, kad tiešām esat nokļuvuši ārkārtas situācijā. Tikai piedomājiet pie tā, lai šī persona tiešām jūs atbalstītu visās jūsu iecerēs.

Nevajag dzīvot ar pārliecību, ka gribasspēkam ir vara pār jums, un pieņemt to, ka finanšu problēmas ir jārisina, ņemot ātros kredītus. Tie ir dārgi un ilgtermiņā tikai pasliktina finansiālo situāciju, turklāt, ne vienmēr ir pieejami. Piemēram, credite rapide fara acte jeb ātrais kredīts bez darba vietas bieži vien nemaz nav pieejams, un ja šādā situācijā jums nav uzkrājumu, jums būs nopietnas finansiālās grūtības. Pārvariet savas iegribas, kaut vai mānot sevi un liedzot pieeju naudai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.