Kā stiprināt lūstošus nagus 0
Pēdējā laikā mani nagi kļuvuši ļoti trausli, šķeļas un viegli lūst. Vai šāda problēma varētu būt radusies manikīra iespaidā? Ko varētu darīt nagu stiprināšanai? Iveta P. Rīgā
Atbild Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anita Ābelīte: “Diez vai nagi būs kļuvuši trausli veiktā manikīra dēļ. Ja šāda problēma parādījusies pēkšņi, rūpīgi jāpārbauda veselības stāvoklis. Jānosaka vairogdziedzera hormoni asinīs, jāpārbauda, vai ir vesels kuņģa un zarnu trakts, vai nav kādas vispārējas saslimšanas, vai organismā netrūkst mikroelementu. Nagiem īpaši svarīgas vielas ir dzelzs, cinks, varš, selēns, kalcijs, magnijs. Vajadzētu doties pie ģimenes ārsta un veikt pilnu asinsanalīzi, lai pārliecinātos, vai viss kārtībā. Ļoti svarīgs ir pietiekams hemoglobīna līmenis asinīs. Tikai tad, ja atklāts kādas vielas trūkums, ir vērts sākt lietot nagiem paredzētos vitamīnu kompleksus.
Nagu lūšana var būt viena no sēnīšu infekcijas pazīmēm. Tad gan parasti ir arī izmainīta krāsa un nevienmērīgs reljefs.
Ja ir trausli nagi, lietojot spēcīgus mazgāšanas līdzekļus un citu sadzīves ķīmiju, ieteicams izmantot cimdus, lai netiktu kairinātas nagu plātnītes.
Lai stiprinātu gan nagus, gan imunitāti kopumā, vasarā ieteicams ēst daudz zemeņu. Kursa veidā var izmantot speciālās nagus spēcinošās lakas, ievērojot lietošanas pamācību.
Nagu valnīšus iespējams stiprināt ar speciālu eļļiņu vai arī ar pārtikas eļļu. Protams, lai justu efektu, tās jāizmanto regulāri.
Trausliem nagiem nepieciešama saudzējoša kopšana un jāizmanto jutīgiem nagiem paredzēta vīlīte.
Nagus var spēcināt regulāra roku paturēšana sālsūdenī 15 minūtes ik dienu vismaz 3 – 4 nedēļas. Novērots, ka sievietēm, kas strādā zivju pārstrādē un sāla zivis, ir ļoti stipri nagi.”