Foto: No “Praktiskais Latvietis” arhīva / Latvijas Mediji

Kā stādīt kailsakņu ziemcietes? Dzirdināt, stādīt vai ziemināt telpās? 0

Man atsūtīja stādiņus bez zemes, arī veikalos tādus var nopirkt. Kā tagad jārīkojas, tos saņemot, – dzirdināt, stādīt vai arī gatavoties ziemināt telpās? Jautā Inita Jūrmalā. 
Konsultējusi stādaudzētāja Ina Bunere no stādaudzētavas “Ilgas”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
Lasīt citas ziņas

Kailsakņu stādi, ko Latvijas teritorijā sūta cits citam vai kas nopērkami tirdziņos, ir ļoti labi, jo saknes nav ilgi kaltušas. Šādi augi strauji ieaug, reizēm pat labāk nekā podos stādītie, kam var būt pārāk blīvi un ilgi saaudzis sakņu kamols.

Ja iegādātajam augam sakne podā sametusi cilpu cilpas, to pirms stādīšanas vismaz izpurina, lai pats sevi nežņaudz. Kailsakņu stādiem šādas problēmas nav. 


CITI ŠOBRĪD LASA

Ar kailsakņiem, ko sūta no ārvalstīm un piedāvā veikalos (sevišķi daudz pavasaros), var gadīties visādi.

Ja stāds atsūtīts tagad, vienalga kādā stāvoklī, tas tūliņ jāliek zemē, dobē. Laista mēreni. Pārāk dedzīgi laistot (jo stādiņš taču noslāpis un izkaltis), augs var iet bojā.

Sakne, kam nav virszemes daļas, itin viegli var nopūt. Jauno stādījumu var mulčēt. Noteikti mulčē jutīgākos augus, piemēram, anemones. 


Visas ziemcietes priecāsies, ja tās rudenī apbērs ar koku lapām. 


Ja augs atceļo tik vēlu, ka zeme jau sasalusi, to stāda kūdras substrātā podā un novieto vēsā telpā, vislabāk sausā pagrabā. Laista pavisam maz.

Āra augus ziemas laikā nedrīkst turēt istabas temperatūrā. Pavasarī pēc iespējas ātrāk tos izstāda dārzā, lai augi nepamostos un nesāktu stīdzēt.


Kailsakņu stādi parasti ir daudz lētāki nekā konteineros audzētie.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.