Foto no tematiskās avīzes “Bērns – vesels un drošībā”

Kā sniegt pirmo palīdzību bērnam, ja ir liela brūce un asiņošana 0

Strauja un ievērojama asiņošana var izraisīt šoku, jo strauji samazinās asinsvados cirkulējošo asiņu apjoms un orgāni nesaņem pietiekami daudz skābekļa, tāpēc traumas gadījumā svarīgi rīkoties ātri, uzreiz izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, uzsver Haralds Lučkovskis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta galvenais speciālists.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

✔ Dzīvībai bīstamu asiņošanu aptur, noguldot cietušo zemē, atbrīvojot brūci no apģērba, aiz-spiežot to ar marli vai jebkuru iespējami tīrāku drēbes gabalu, un turot.

✔ Tad raugās, vai kāds nevar atnest pirmās palīdzības aptieciņu, un gaida, kamēr ierodas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja asiņošanu neizdodas apturēt, lieto žņaugu. To liek uz rokas augšdelma vai augšstilba augšējās trešdaļas, gandrīz pie paduses vai cirkšņa, un tur, kamēr ierodas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

✔ Ja ir pieejama pirmās palīdzības aptieciņa, no tās izņem trīsstūrveida lakatiņu.

✔ Platākajā lakatiņa stūrī iesien mezglu, izveidojot no tā somiņu.

✔ Ievieto traumēto roku somiņā un ar citu pārsēju piesien pie ķermeņa tā, lai pirkstu gali būtu ārā no pārsēja un ātrās pa-līdzības mediķi varētu novērtēt asiņošanu.

Piebildes

  • Svarīgi rīkoties nekavējoties, jo cietušais jau minūtes laikā var zaudēt bīstami lielu asins daudzumu.
  • Nav ieteicams lietot dezinficējošus līdzekļus, jo, darot to nepareizi, tie, iekļūstot brūcē, izraisīs ķīmisku apdegumu un pastiprinās sāpes. Brūci ieteicams mazgāt vienīgi tad, ja iekodis dzīvnieks un asiņošana nav dzīvībai bīstama.
  • Pārsēju drīkst likt tikai uz rokas vai kājas, nevis galvas vai ķermeņa, jo tas nav iespējams, cietušo nekustinot (bet tas var palielināt šoka attīstības iespēju).
  • Brūcē iekļuvušu svešķermeni nedrīkst mēģināt izvilkt, taču ar pārsēja palīdzību jācenšas panākt, lai tas nekustētos, kā arī neiespiestos ievainojumā vēl dziļāk.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.