Kā siltināt ķieģeļu mājas gaisa spraugu? 0
“Kā pareizi nosiltināt ķieģeļu māju ar gaisa spraugu? Lai būtu silti, bet nesvīstu?” jautā Aantra Komarova.
Gaisa spraugas siltināšana ir visai sarežģīts uzdevums, īpaši tāpēc, ka tā mēdz būt šaura. Arī piekļuve gaisa spraugai bieži vien ir apgrūtināta. Lai gaisa spraugas siltināšana izdotos, siltinājuma materiālam pilnībā jāaizpilda telpa. Ja paliks iespēja gaisam cirkulēt, siltinājums nenodrošinās vēlamo efektu.
Materiālam arī jābūt ūdens tvaiku caurlaidīgam, lai siena turpinātu elpot, tas nedrīkst uzsūkt ūdeni un laist cauri mitrumu līdz iekšējai sienai.
Izvēloties birstošos siltinājuma materiālus (ar grafītu apstrādātas putupolistirola granulas, keramzītu), pastāv varbūtība, ka materiāls pilnībā neaizpildīs gaisa spraugu – lai arī lēnām, tomēr gaiss cirkulēs. Ja nav iespējas piekļūt gaisa spraugai no bēniņiem, sienas ārējā daļā būs jāveido lielas atveres, lai materiālu, piemēram, ekovati vai sasmalcinātu minerālvati, iepūstu spraugā.
Jārēķinās, ka birstošie siltinājuma materiāli ar laiku mēdz nosēsties. Siltināšanas uzņēmumi piedāvā arī iespēju putupolistirola granulas saistīt ar speciālu līmi, kas pēc iepildīšanas sacietē, un granulas veido viengabala plāksni.
Viens no risinājumiem ir arī termoputu iepildīšana gaisa spraugā. Tām jābūt paredzētām tieši šim siltināšanas veidam. Pašu spēkiem šo darbu paveikt nav iespējams.
Tomēr arī šajā gadījumā jāsaprot, ka, aizpildot gaisa spraugu, mājoklī izmainīsies ne tikai siltuma, bet arī mitruma režīms. Tādējādi vienlaikus ar gaisa spraugas siltināšanu jāparedz modernas un prasībām atbilstīgas ventilācijas sistēmas ierīkošana. Pārlieku liels mitruma daudzums bojās sienu koka konstrukcijas, nelabvēlīgi ietekmēs mikroklimatu un līdz ar to mājinieku veselību.
Lai pieņemtu pareizo lēmumu, noteikti nepieciešama pieredzējuša būvinženiera konsultācija, kurš izvērtēs situāciju konkrētajā ēkā.
KONSULTĒJIS BŪVFIRMAS RRKP BŪVE VALDES LOCEKLIS AIGARS KALNIŅŠ