Foto – Shutterstock

Kā sievietei apmānīt vecumu. Seši zelta padomi 0

Vecums ir dabisks dzīves process. Sievietes ar vecumu ir pakļautas izteiktākām fiziskajām un hormonālajām izmaiņām, nekā vīrieši. Tāpēc daiļā dzimuma pārstāvēm vairāk jārūpējas par sevi, lai sagatavotu organismu gaidāmajām izmaiņām. Vecumu var aizkavēt, taču kā to izdarīt?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Dzīvesveids
Katrs nodzīvotais mirklis tiešā veidā ietekmē cilvēka organismu. Tāpēc jau agrā vecumā vajag ievērot veselīga dzīvesveida principus. Pētījumi rāda, ka gēni novecošanos ietekmē tikai par 25%. Pārējais ir atkarīgs no ēšanas paradumiem, stresa, aktivitātes un citiem vispārzināmiem faktoriem.

Esi aktīva
Fiziskā aktivitāte ir vitāli svarīga, lai saglabātu ķermeņa elastību un jaunību. Tā palīdz kontrolēt hormonus un saglabāt garīgos un fiziskos spēkus. Speciālisti apgalvo, ka serotonīns – hormons, kas atbildīgs par pozitīva noskaņojuma, miega, apetītes un arteriālā spiediena uzturēšanu, – ar vecumu samazinās. Taču fiziska aktivitāte palīdz nodrošināt tā sintēzi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Smadzeņu veselība
Svarīgi saprast, ka novecošanās ietekmē ne tikai ķermeni, bet arī domas un prāta spējas. Tāpēc vajag rūpēties par savām smadzenēm tāpat kā par savu ķermeni. Lūk, kāpēc grāmatu lasīšana, hobiji, galda spēles krustvārdu mīklas un sports ļauj saglabāt labu kognitīvo funkciju. Nedrīkst aizmirst par produktiem, kas veicina smadzeņu darbību, piemēram, grieķu riekstiem.

Atrodi darbu, kas sniedz apmierinājumu
Viens no veidiem, kā padziļināt novecošanās pazīmes, ir būt emocionāli nelaimīgam. Tāpēc ļoti svarīgi, lai strādājošās sievietes būtu apmierinātas ar savu veselību. Protams, nav ideāla darba, taču – ja atrod to, kas sniedz apmierinājumu, garīgās un emocionālās labklājības līmenis pieaug. Ja cilvēks ir laimīgs dzīvē un savā darbā, viņš vienmēr izskatās jaunāks.

Nezaudē mīlestību pret dzīvi
Mums ir jāsaglabā pozitīvisms, jāpriecājas par katru dienu un visu to, kas mums dots. Pētījumi ir apstiprinājuši, ka cilvēkiem, kas saskata pozitīvus notikumus savā dzīvē, ir stiprāka veselība, nekā tiem, kas pret visu attiecas negatīvi un pastāvīgi žēlojas. Dzīve “piespēlē” mums pozitīvus un negatīvus mirkļus, bet tikai mēs izlemjam, kam pievērst lielāku uzmanību.

Baudi dzīves pieredzi
Dzīves pieredze ir skolotājs un audzinātājs, kas sniedz svarīgas mācībstundas un ieteikumus. Svarīgi ir biežāk atcerēties par saviem panākumiem, kurus esam guvušas, nevis nožēlot par to, kas nav izdevies un kultivēt negatīvas domas par vecumu. Novecošanās ir dzīves konstante, no kuras nevar patverties. Tāpēc tā ir jāpieņem, jāsaprot un par to pat jāizsaka pateicība. Ja maina izpratni par šo dabisko procesu, vecums var dāvāt nenovērtējamu pieredzi. Galvenais – rūpējies par sevi, jo psiholoģiskā labklājība un fiziskā veselība palīdzēs justies lieliski jebkurā vecumā.

Avots: “vitamarg.com”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.