Foto – Shutterstock

Kā savaldīt tīteni? 0

“Vai drīkstu art un kultivēt, ja dārzā savairojies tītenis? Pēc katras aršanas ar katru gadu tā ir arvien vairāk. Ķīmiju negribu lietot.” Jautā Guntis no Balviem.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku!
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Vienreiz uzarot vai nokultivējot lauku, tītenis tiešām tiek pavairots, jo tam ir garas, dzīvelīgas saknes – no katra sadalītā saknes gabaliņa aug jauns tītenis.

Lai tiktu vaļā no šīs nezāles, agronoms Māris Narvils iesaka tā saukto mērdēšanas paņēmienu. Nezāļaino lauku vispirms tagad – aprīļa sākumā – apvērš 10 cm dziļumā. Tad nogaida, lai traumētais tītenis sāk dzīt jaunus dzinumus. Tad vēlreiz apstrādā lauku – šoreiz 15 cm dziļi. Atkal nogaida, lai tītenis mēģina saņemt pēdējos spēkus un dzīt augšup dzīvības resursus augšanai. Tad lauku uzar pilnā – 25 cm dziļumā. Tītenis būs iztērējis visu jaudu augšanas atsākšanai vairākas reizes un nespēs atdzīvoties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tīteņiem patīk ieviesties arī krautajās, augstajās dobēs. Cēsu pils dārzniece Līga Eglīte skaidro, ka tādās nekāda brīnumlīdzekļa pret tīteni nav. Viņa iesaka vienkārši regulāri apstaigāt savas dobes un tīteni izraut, tiklīdz tas atkal parādījies virszemē. No irdenās augsnes to izdabūt viegli ar garu saknes gabalu. Kad pamana, izrauj atkal. Kamēr tītenis vēl nav izpleties, to ir viegli savaldīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.