Kā saudzēt brilles 0
Ja visu dienu skatās caur nepiemērotām acenēm vai netīriem briļļu stikliņiem, ar laiku redze pasliktinās.
Tāpat brilles vienmēr jāsargā no asiem priekšmetiem, sāļa ūdens, smiltīm, putekļiem un citiem netīrumiem. Arī regulāra un saudzīga kopšana pagarina to mūžu. Turklāt tas attiecas gan uz redzi koriģējošo, gan saulesbriļļu lietošanu, lai ir skaidrāka redzamība. Acu ārsts Rets Skrickis brīdina pat ikdienas kopšanā nesalocīt briļļu ietvarus un nesaskrāpēt lēcas.
Tīrīšanas tehnikas izvēlē jāņem vērā, no kāda materiāla ir lēcas. Ja tās ir aizsargātas ar daudzfunkcionālām virsmām, brilles ne tikai mazāk smērējas, bet arī lēcas ir nedaudz stiprākas un cietākas, pasargājot no nejaušas saskrāpēšanas.
Pat ļoti mīksts audums var atstāt pavisam sīkus skrāpējumus. Sākumā tos pat nevar pamanīt, bet ar laiku lēcas paliek neskaidras. Tādēļ ieteicams lietot speciālās salvetes vai briļļu tīrīšanas līdzekļus.
Lai aizvāktu netīrumus, kas sakrājušies starp briļļu ietvaru un lēcām, tās mērc speciālās ultraskaņas vannās. To dara optikas centros.
Brilles nedrīkst atstāt pie karstuma avota, jo lēcu virsma var pat atdalīties, bet ietvari – deformēties. Riskants pat brīdis, kad atver cepeškrāsns durvis, sildās pie ugunskura vai iet pirtī.
Ietvari deformējas arī tad, ja brilles nēsā uz galvas vai nepareizi uzliek un noņem. Ja tās ir jāuzliek vai jānoņem, ar rokām tur abas kājiņas.
Ja brilles noņem kaut uz mirkli, tās ieteicams turēt speciālā makā. Īpaši tās, kurām nav rāmīša. Ja tomēr acenes uzreiz neieliek kastītē, tās vēlams nolikt ar lēcām uz augšu.
Izpūšot matu laku vai smaržas, brilles arī vienmēr vēlams noņemt.