Kā sastapt sapņu vīrieti? 10 muļķīgi padomi, kuros neklausīties 0
Ja dzīvē vēl nav izdevies sastapt īsto otro pusīti, visticamāk, laiku pa laikam dzirdi dažādus padomus, kam vajadzētu sekmēt sapņu vīrieša atrašanu. Nereti šos ieteikumus sniedz draudzenes, kuras, labu gribēdamas, vēlas palīdzēt laimi mīlas frontē gūt arī tev. Tomēr visbiežāk šie padomi izrādās bezjēdzīgi… Lūk, 10 muļķīgākie draudzeņu ieteikumi attiecībās vēl neesošai sievietei, ko apkopojis portāls Cosmopolitan un kuros nudien nav vērts klausīties! Tāpat piedāvājam arī psihoterapeita Andra Veselovska komentāru par izplatītākajiem iemesliem, kāpēc reizēm neizdodas izveidot attiecības ar pretējo dzimumu.
“Spēja mīlēt ir atkarīga no daudzu dažādu faktoru kopsummas. Nozīme ir gēniem. Piemēram, ir bērni, kuriem ir tendence ierauties sevī. Jebkuras attiecības ir sāpīgas, tādēļ cilvēks ieraujas sevī, dzīvo tādā kā vientuļā kapsulā. Tāds bērns labprātāk spēlējas viens. Bieži vecāki nespēj atrast ceļu uz tāda bērna sirdi. Pieaudzis šāds cilvēks dzīvo vientuļnieka dzīvi. Šim cilvēkam mīlēt pašam un ļaut sevi mīlēt citiem var būt ļoti grūti,” stāsta psihoterapeits.
Kā uzsver Veselovskis, ļoti svarīgs faktors spējā dzīves laikā veidot partnerattiecības ir attiecības ar vecākiem bērnībā un vecāku attiecības savā starpā. Nozīme ir tam, vai bērns ir mīlēts un vai viņš ir redzējis labu piemēru, kā vecāki mīl viens otru.
Mīlestība ir vajadzīga bērnam jebkurā vecumā. Jo agrāk ir bijis mīlestības deficīts, jo lielākas grūtības mīlēt būs vēlāk, uzskata terapeits. Ja māte ir bijusi pēcdzemdību depresijā, viņa nav varējusi sajust un piepildīt bērna vajadzības, tad pieaugušam cilvēkam var būt lielas bailes uzticēties, kādam tuvoties, mīlēt.
“Atraidījuma un attiecību zaudējuma pieredze var likt domāt, ka arī turpmāk attiecības nesanāks. It kā labāk vairs nemēģināt, lai sevi nesāpinātu vēlreiz. Cilvēks iemācās uzvesties tā, lai attiecības nesanāk. Viņš nemāk uzvesties tā, lai attiecības sanāktu.
Uzskatu, ka ir jātiecas uz to, lai cilvēks varētu izveidot mīlestības pilnas attiecības. Domāju, ka vairumā gadījumu ir iespējams sākt mīlēt sevi un citus.
Ja cilvēks apzinās problēmu un izmanto psihoterapiju, spēja mīlēt un veidot attiecības var attīstīties. Parasti ir nepieciešams ilgs un intensīvs darbs ar sevi. Jo agrīnākas un dziļākas ir problēmas saknes, jo ilgāka un intensīvāka būs nepieciešama psihoterapija,” rezumē terapeits.
Savukārt turpinājumā iepazīsties ar frāzēm, kuras sarunās par neveiksmīgu attiecību pieredzi un iemesliem, kāpēc vēl nav izdevies atrast īsto otro pusīti, labāk laist gar ausīm!
1. “Varbūt tev labāk nesatikties ar vīrieti kādu laiku?”
Šajā padomā visbiežāk nav vērts ne ieklausīties, ne sniegt to citiem. Protams, ikvienam no mums ir nepieciešams zināms laiks, ko pavadīt vienatnē, lai izprastu sevi, savus mērķus un sajūtas – jo īpaši pēc neveiksmīgu attiecību pieredzes. Tomēr ilgstoši apzināti izvēlēties palikt vienai vien tāpēc, ka baidies no neveiksmes, nav pareizi. Tas būtu gluži tāpat, kā kādam sniegt šādu padomu: “Ak, tu nevari atrast savu sapņu darbu? Tad labāk varbūt esi bezdarbnieks/-ce!”
2. “Vai tu esi Tinderī? Visi ir Tinderī!”
Lai gan ar iepazīšanās aplikāciju Tinder, par ko rakstījām pirms kāda laika, protams, ir saistīti arī dažādi veiksmes stāsti, bieži vien tajā redzēsi vien vēdera presi demonstrējošus donžuānus, kuriem prātā ir nevis jaunu attiecību veidošana, bet jautra laika pavadīšana. Ja vien arī tavs mērķis nav šāds, pēc sava sapņu prinča labāk lūkojies reālajā dzīvē vai vismaz neuztver Tinder kā absolūtu garantiju jauna romāna aizsākumam!”