Kā sarunāties ar svārstiņu – tas ir ļoti personisks process, kam jānododas vienatnē 19
Guna Kārkliņa, “Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”
“Jā vai nē? Ko, svārstiņ, teiksi?” Tāds aizraujošs, maģisks un arī noderīgs jautājumu un atbilžu pasākums… Ticēt? Neticēt? Kā darboties? Svārstiņu izmantošana, lai gūtu atbildes uz svarīgiem jautājumiem, ir sena kā pasaule. Svarīgi ļauties procesam, un tad jau viss notiks.
Daudzi droši vien atminas skolas laikus vai jaunīb’s dienas, kad diegā tika iesiets gredzens un zīlējām: “Mīl, nemīl… Patīku, nepatīku…” Pēc tāda paša principa darbojas svārstiņš. To izmantojot, ļoti svarīgi ir precīzi formulēt jautājumu.
Reiz dzīvē man gadījās būt par liecinieci, kā nostrādāja jautājums un atbilde. Diemžēl traģiskā lietā. Pie ūdenskrātuves bija pazudis cilvēks. Aizdomas tās sliktākās. Cilvēks, kuram lūdza rast atbildi ar svārstiņu, uzdeva jautājumu: “Vai pazudušo atradīs?” Svārstiņa atbilde bija JĀ. Atrada. Diemžēl upes dzelmē pēc dienām divām…
Pirms sāc darboties ar svārstiņu, ir jāsarunā, kura kustība nozīmēs atbildi JĀ un kura NĒ: uz priekšu un atpakaļ; pa labi un pa kreisi; pa apli pulksteņrādītāja virzienā, pa apli pretēji pulksteņrādītāja virzienam.
Sarunāšana ar svārstiņu ir ļoti personisks process, kam jānododas vienatnē un jāvelta visa uzmanība. Vēlams jautājumu uzdot balsī, nevis pie sevis domās, jo izteikti vārdi labāk darbojas. Sākot darbu, svār-stam ir jākarājas aptuveni 30 cm attālumā, mugura jātur taisni, rokas un kājas nevajadzētu sakrustot, lai nebloķējas enerģija. Svārsts jātur tā, lai tas būtu priekšā.
Ja ar svārstu vēl nav pieredzes, tad var eksperimentēt, uzdodot gluži sadzīviskus jautājumus. Bet tie, kam tā jau ir ikdiena, var mēģināt izmantot speciālu shēmu, kur uzrakstītas dažādas tēmas, atbilžu varianti, skaitļi u. c. elementi, kas ļauj izveidot stāstu. Šādus papildlīdzekļus senatnē esot izmantojuši magi, un tagad dažādas versijas atrodamas tīmeklī.
Attīrīšana pirms un pēc sarunas
Kā jebkurš maģiskais darba instruments, arī svārsts palaikam jāattīra. Ikdienā lietojot, to var darīt reizi mēnesī vai pēc sajūtām. Bet, ja svārsts darbināts, meklējot atbildes uz kādu ļoti sarežģītu jautājumu, tad vēlams – pēc katra tāda gadījuma.
Attīrīšana vienkārša, tāpat kā kārtīm – var likt starp svecēm vai tīrīt uguns rituālā. Vai kā kristāliem/minerāliem – var skalot zem tekoša ūdens, atstāt uz palodzes Pilnmēnesī vai spēcinošos, spilgtos saules staros. Attīrīšanas izvēle gan atkarīga no svārstiņa materiāla. Metāliskajiem ar laiku ūdens attīrīšana var kļūt nedraudzīga!
Par formu un saturu
Ezoterikas preču tirgotāji piedāvā dažādas formas un materiālu svārstiņus. Par klasiku tiek uzskatīta konusveida forma, taču ir dažādas versijas – apaļīgi, spirālveida, kā šaujamā lode u. c. Varētu būt interesanti vēstures pētījumi: piemēram, piramīdas forma saistās ar Seno Ēģipti, ir baroka stila svārstiņi utt. Mode mainās!
Par labākiem mēdz uzskatīt tos, kam lielāks svars un ķēde vai aukla iestiprināta tieši korpusā, nevis riņķītī. Jo smagāks, jo stabilāks un lielāka iespējamība, ka precīzākas atbildes. Vieglie svārsti ar savienojumu aplītī ir kustīgāki, un tad visādi var būt – nodrebēja roka, uzpūta vējiņš… Atbilde var būt arī maldinoša. Taču te, protams, daudz kas atkarīgs no pieredzes un draudzības ar savu darba instrumentu. Metāla svārsti ir ar lielāku sazemējumu, bet kristālu/minerālu svārsti – gaisīgāki. Bet ne neuzticami.
Minerāla izstrādājumi var paspilgtināt jautājumu tematiku. Piemēram, ar rozā kvarca svārstiem var meklēt atbildes ar mīlestību saistītos jautājumos, ar ametista – par garīgām tēmām, ar dūmu kvarcu – par mistiskām, ar šungīta – par veselības u. c. Diezgan iecienīti un universāli ir svārsti, kam piestiprināti septiņas čakras simbolizējoši minerāli uz korpusa vai ķēdītes. Taču svarīgi ļauties sajūtām, jo šajā tēmā nekas nav kā akmenī iecirsts!
Svārstiņš palīdz
Rast atbildes uz jautājumu ar atbildi JĀ vai NĒ
Atrast pazudušu lietu
Pārbaudīt nelabvēlīgas zonas telpā
Pārbaudīt, vai piemērotas dažādas lietas konkrētam cilvēkam