Anita Irbe iesaka izveidot draugu grupu sociālajā tīklā 0

Artūra Irbes meita Anita augstskolas laikā iemantojusi vistuvākos draugus, kuri dzīvo dažādās valstīs pasaulē. Anita pati 17 gadus dzīvojusi Amerikā un 3,5 gadus studējusi Anglijā, bet tagad jau vairākus gadus atkal ir Latvijā. Taču attiecības ar studiju laika draugiem joprojām tiek uzturētas ciešas un sirsnīgas. “Tas ir izaicinājums – kā uzturēt augstskolas laikā izveidojušās ciešās un sirsnīgās attiecības ar draugiem, turkāt grupā, jo tieši kopībā mūsu draudzība ir vissirsnīgākā,” stāsta Anita Irbe. Dažreiz tas pavisam neesot viegli – savākt visus kopā uz sarunu. Labākais veids, ko iesaka Anita, ir izveidot grupu kādā no sociālajiem tīkliem vai mobilajā saziņas aplikācijā, kur var veidot diskusijas grupā. 3 – 4 reizes gadā draugi satiekas klātienē, un tas, Anitasprāt, tomēr ir vislabākais. Viņa piekrīt, ka regulārs kontakts ir ļoti svarīgs attiecību uzturēšanā. “Viss ir atkarīgs no tā, vai abas puses vēlas šo komunikāciju – tad risinājumi saziņai atradīsies vienmēr,” uzsver Anita Irbe.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
Krievijas militārajās bāzēs pie robežām ar Baltijas valstīm un Poliju notiek aktīva rosība. Ko satelītattēlos pamanījuši igauņi?
Veselam
5 pārtikas produkti, kas novērš matu izkrišanu
Lasīt citas ziņas
Sazināšanās nozīmi starp tuviniekiem, kurus šķir attālums, uzsver arī ģimenes terapeits Gatis Bušs: “Tikai tad, ja mēs zinām kas notiek ar to otru cilvēku, mums var būt attiecības ar viņu. Ja mēs viens par otru nekā nezinām, tad – kādas gan tur vairs attiecības?” Viņš arī uzsver mūsdienu iespēju būtisko devumu, jo “agrāk, kad informācijas apmaiņai galvenokārt kalpoja vēstules un pasts, gadījās, ka tajās aprakstītie notikumi, kamēr tās ceļoja pa pastu, jau vairs nebija aktuāli. Turklāt sarunas pa telefonu ir svarīgas, jo mēs dzirdam otra cilvēka balsi. Tas dod mums iespēju tūlīt un tagad uzzināt, ka ar viņu viss ir kārtībā. Nereti nemaz nav nepieciešams sarunai ar mīļajiem veltīt daudz laika. Pietiek uzzināt, ka viss ir labi. Ja mēs neko nezinām, kas notiek, tad rodas trauksme, un mēs sākam izdomāt situācijas, satraucot sevi un radot stresa apstākļus.” Speciālists arī norāda, ka, jo ilgāk cilvēki nesazinās savā starpā, jo vairāk viņi atsvešinās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.