Kā saglabāt ģimeni, ja tavs partneris ir “memmītis” 0
Pāraudzināt “memmes dēliņu” ir ļoti sarežģīti. Tomēr ar pareizas uzvedības palīdzību tu vari uzlabot jūsu attiecības, tieši tāpat kā palīdzēt savam vīrietim kļūt daudz patstāvīgākam, uzsver psiholoģe.
Pirmkārt, nekādā gadījumā nekritizē savu partneri (parasti šādi cilvēki ļoti ātri apvainojas, tieši tāpat kā bērni). Bet tieši pretēji – biežāk slavē. Turklāt neaizmirsti pateikt patīkamus vārdus par katru labu viņa gājienu. Iznesa atkritumus – “Malacis!”, piezvanīja un izsauca santehniķi – “Īsts vīrietis! Ko gan es bez tevis darītu!”.
Otrkārt, uztici vīrietim kaut kādus pienākumus, piemēram, izvest pastaigāties suni vai nomainīt izdegušās spuldzītes. Nekādā gadījumā nedari šīs lietas viņa vietā. Pat tad, ja viņš vienkārši par šīm lietām ir aizmirsis. Lai saprot, ka šī ir tikai viņa atbildības zona, un bez viņa nekas uz priekšu nepakustēsies.
Treškārt, atbalsti vīrieša komunicēšanu ar draugiem, kā arī neiebilsti pret viņa izklaidēm. Jo plašāks kļūs viņa paziņu un draugu loks, jo labāk. Turklāt, ja viņam tas patiks, viņš sajutīsies stiprāks, patstāvīgāks, un tātad – laimīgāks cilvēks. Un mazāk domās par mammu un viņas problēmām.
Ceturtkārt, iesaisti partneri bērnu audzināšanā (ja esat tik tālu tikuši). Neatkārto vīramātes kļūdas. Lai vīrs saprot, cik svarīga ir vīrieša ietekme uz bērnu. Jo biežāk viņš pavadīs laiku ar bērniem, piemēram, nodarbojoties ar sportu, dodoties makšķerēt, jo labāk!
Un, piektkārt, pamēģini sadraudzēties ar viņa mammu. Ne pie kādiem apstākļiem nekritizē viņu un nestrīdies. Tieši pretēji, parādi savu pretimnākšanu, slavē viņas boršču, pajautā firmas receptes, pakonsultējies saimnieciskos jautājumos. Tā viņa nedaudz atslābs, sapratīs, ka vīrs ir drošās rokās, un nemēģinās viņu noskaņot pret tevi.
Bet, ja citādāk nevar, vērsies pie psihologa. Pārvērst “memmes dēliņu” pieaugušā vīrietī ir grūti. Parasti vīramāte nav gatava “dalīties” ar dēlu, bez viņa māte jūtas nevienam nevajadzīga, un savu dzīvi viņa uztver kā zemē izsviestu. Bet vīrietis, kā tas visbiežāk ir, problēmu nemaz neapzinās.